Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Gracia 2019 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  2 May - 5 May

Edition: 33 (377.1 Km)
Winner: BASTIANELLI Marta

2018    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 4 > Lichnov - Lichnov
4 May / 100.00 kilometer
Stagewinner:02:48:44 BASTIANELLI Marta
Race leader:07:29:27 BASTIANELLI Marta

Description
Result

Classification
Stage results
1. BASTIANELLI Marta TVC 02:48:44
2. VAN DE VELDE Julie NBEL 02:48:44
3. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 02:49:58
4. GAFINOVITZ Rotem NISR 02:49:58
5. KROGSGAARD Birgitte TVC 02:49:58
6. NOVOLODSKAIA Mariia NRUS 02:49:58
7. NILSSON Hanna BTC 02:49:58
8. MALKOVA Daria NRUS 02:49:58
9. PINTAR Ursa BTC 02:49:58
10. KIRILLOVA Polina NRUS 02:49:58
11. ZANNER Beate EMXX 02:50:14
12. WILKOS Katarzyna 02:50:14
13. KLIMOVA Diana NRUS 02:50:14
14. ASENCIO Laura NFRA 02:50:14
15. SOLOVEY Ganna NUKR 02:50:14
16. VAN WITZENBURG Marieke EFLF 02:50:14
17. MILIAEVA Maria NRUS 02:50:14
18. BAJGEROV┴ Nikola ETDP 02:50:14
19. BENKO Barbara NHUN 02:50:14
20. BRZEZNA Monika 02:50:14
21. MEERTENS Lone NBEL 02:50:14
22. NEYLAN Rachel TVC 02:50:14
23. PLICHTA Anna NPOL 02:50:14
24. RITTER Martina NAUT 02:50:14
25. DIETRICH Jacqueline ESTU 02:50:14
26. KULYNYCH Olha NUKR 02:50:14
27. PLOSAJ Nikola NPOL 02:50:14
28. PEREKITKO Karolina 02:50:14
29. LE NET Marie NFRA 02:52:45
30. KIPTSIKAVA Nastassia MCC 02:52:45
31. MACHACOVA Jarmila ETDP 02:52:45
32. IVANIUK Maryna NUKR 02:52:45
33. VERHOEVEN Suzanne NBEL 02:52:45
34. KERN Spela BTC 02:52:45
35. HANSEN Louise Norman TVC 02:52:45
36. PIETRZAK Lucja 02:52:45
37. SCHIFF Carolin EMXX 02:52:45
38. TAZREITER Angelika NAUT 02:52:45
39. ZIGART Urska BTC 02:52:45
40. SHAPIRA Omer NISR 02:52:45
41. TSERAKH Hanna MCC 02:57:28
42. ERAUD SÚverine NFRA 02:58:27
43. GROSSETETE MaŰlle NFRA 02:58:27
44. JASKULSKA Marta NPOL 02:58:27
45. VAN NECK Melissa ETDP 03:00:59
46. STOCK Gudrun EMXX 03:00:59
47. LECHNER Corinna ESTU 03:00:59
48. DUYCK Ann Sophie NBEL 03:00:59
49. OLSSON Sara NSWE 03:03:00
50. PIKULIK Daria NPOL 03:03:00
51. SAGAN Anna 03:03:00
52. RYSZ Kaja 03:03:00
53. SEMENOVA Irina NUKR 03:03:00
54. GOLEC Joanna NPOL 03:03:00
55. HUMELT Weronika 03:03:00
56. NASKOVICH Taisa MCC 03:03:00
57. LUNDMARK Clara NSWE 03:03:00
58. CETKOVSKA Ema ETDP 03:03:00
59. NEUMANOVA Tereza ETDP 03:03:00
60. ROBB Lisa ESTU 03:03:00
61. MATUZ Etelka NHUN 03:03:00
62. SCHULZ Tina EMXX 03:03:00
63. PRZEZAK Dorota NPOL 03:03:00
64. FISCHER Lisa EMXX 03:03:00
65. JANDOVA Veronika 03:03:00
66. EHRBERG Liisa EFLF 03:03:00
67. BORGSTRÍM Julia NSWE 03:03:00
68. ABRAMENKA Alina MCC 03:03:00
69. BERNHARD Bianca 03:03:00
70. FANDEL Hannah ESTU 03:03:00
71. VAN HOUTUM Celine EFLF 03:03:00
72. GEHNBÍCK Sylvia NAUT 03:03:00
73. JANU Kamila 03:03:00
74. KUMIEGA Karolina 03:03:00
75. FINDROV┴ Mariana NSVK 03:03:00
76. UNGERMANNOVA Elizabeth 03:03:00
77. FERON Senna EFLF 03:03:00
78. FEDER Lea ESTU 03:03:00
79. MUDRIKOVA Katerina 03:03:00
80. WIEL Jade NFRA 03:03:00
81. VORACOVA Nada 03:03:00
82. TEMELA Eszter NHUN 03:03:00
83. MUSTONEN LICHAN Sara NSWE 03:03:00
84. PENTON Sara TVC 03:03:00
85. KLOTZ Sandra 03:03:00
86. KRÍGER Mieke TVC 03:03:00
87. VEKEMANS Anisha NBEL 03:03:00
88. GRUBER-STADLER Hannah EFLF 03:06:58
89. PRUDKOVA Barbora 03:12:50
90. JOURNIER Lucie NFRA 03:12:50
91. JASEKOVA Tatiana NSVK 03:13:50

8 Abandoned
38. WANGGREN Elin NSWE DNF
57. PERCHTOLD Christina NAUT DNF
65. GEZ Avital NISR DNS
66. MEISELS Esther NISR DNS
69. MEDVEDOVA Tereza NSVK DNF
82. KORVASOV┴ Tereza ETDP DNF
103. HANNES Kaat EFLF DNS
118. PASTUSZEK Paulina DNF








--- advertisement ---