Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Gracia 2019 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  2 May - 5 May

Edition: 33 (377.1 Km)
Winner: BASTIANELLI Marta

2018    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 2 > HavÝ°ov - HavÝ°ov
3 May / 13.50 kilometer
Stagewinner:00:17:42 KRÍGER Mieke
Race leader:03:09:34 NOVOLODSKAIA Mariia
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. KRÍGER Mieke TVC 00:17:42
2. PLICHTA Anna NPOL 00:17:49
3. GAFINOVITZ Rotem NISR 00:18:08
4. NOVOLODSKAIA Mariia NRUS 00:18:09
5. SHAPIRA Omer NISR 00:18:23
6. LECHNER Corinna ESTU 00:18:26
7. HANSEN Louise Norman TVC 00:18:27
8. ERAUD SÚverine NFRA 00:18:39
9. BASTIANELLI Marta TVC 00:18:41
10. RITTER Martina NAUT 00:18:42
11. SOLOVEY Ganna NUKR 00:18:44
12. VAN DE VELDE Julie NBEL 00:18:46
13. PINTAR Ursa BTC 00:18:50
14. KROGSGAARD ANDERSEN Birgitte TVC 00:18:53
15. DUYCK Ann Sophie NBEL 00:18:53
16. NEYLAN Rachel TVC 00:18:54
17. PIETRZAK Lucja 00:18:58
18. PLOSAJ Nikola NPOL 00:18:58
19. JASKULSKA Marta NPOL 00:19:03
20. MACHACOVA Jarmila ETDP 00:19:05
21. TSERAKH Hanna MCC 00:19:09
22. GROSSETETE MaŰlle NFRA 00:19:10
23. VAN WITZENBURG Marieke EFLF 00:19:10
24. KIRILLOVA Polina NRUS 00:19:12
25. LE NET Marie NFRA 00:19:12
26. KULYNYCH Olha NUKR 00:19:15
27. NILSSON Hanna BTC 00:19:16
28. FISCHER Lisa EMXX 00:19:17
29. HUMELT Weronika 00:19:22
30. KLIMOVA Diana NRUS 00:19:22
31. OLSSON Sara NSWE 00:19:23
32. BRZEZNA Monika 00:19:23
33. STOCK Gudrun EMXX 00:19:26
34. KERN Spela BTC 00:19:30
35. ZIGART Urska BTC 00:19:30
36. PIKULIK Daria NPOL 00:19:31
37. WIEL Jade NFRA 00:19:31
38. VAN NECK Melissa ETDP 00:19:31
39. KORVASOV┴ Tereza ETDP 00:19:35
40. ZANNER Beate EMXX 00:19:36
41. WILKOS Katarzyna 00:19:37
42. FANDEL Hannah ESTU 00:19:38
43. PRZEZAK Dorota NPOL 00:19:38
44. MALKOVA Daria NRUS 00:19:42
45. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 00:19:43
46. BAJGEROV┴ Nikola ETDP 00:19:43
47. BENKO Barbara NHUN 00:19:44
48. LUNDMARK Clara NSWE 00:19:47
49. BORGSTRÍM Julia NSWE 00:19:48
50. KASENOVA Karina NRUS 00:19:50
51. PENTON Sara TVC 00:19:52
52. KUMIEGA Karolina 00:19:53
53. IVANIUK Maryna NUKR 00:19:53
54. SADLECKA Magdalena 00:19:54
55. FINDROV┴ Mariana NSVK 00:19:55
56. KIPTSIKAVA Nastassia MCC 00:19:58
57. VEKEMANS Anisha NBEL 00:19:58
58. BERNHARD Bianca 00:20:04
59. GRUBER-STADLER Hannah EFLF 00:20:04
60. SCHIFF Carolin EMXX 00:20:05
61. BUJAK Eugenia BTC 00:20:08
62. GEHNBÍCK Sylvia NAUT 00:20:09
63. JANDOVA Veronika 00:20:10
64. PASTUSZEK Paulina 00:20:10
65. JOURNIER Lucie NFRA 00:20:12
66. EHRBERG Liisa EFLF 00:20:14
67. ROBB Lisa ESTU 00:20:14
68. ASENCIO Laura NFRA 00:20:16
69. NEUMANOVA Tereza ETDP 00:20:16
70. TAZREITER Angelika NAUT 00:20:17
71. GOLEC Joanna NPOL 00:20:20
72. VAN HOUTUM Celine EFLF 00:20:21
73. DIETRICH Jacqueline ESTU 00:20:22
74. JASEKOVA Tatiana NSVK 00:20:22
75. MEDVEDOVA Tereza NSVK 00:20:22
76. SAGAN Anna 00:20:24
77. MEERTENS Lone NBEL 00:20:27
78. MEISELS Esther NISR 00:20:31
79. KLIMSA Paulina ESTU 00:20:34
80. VERHOEVEN Suzanne NBEL 00:20:37
81. MUSTONEN LICHAN Sara NSWE 00:20:38
82. HANNES Kaat EFLF 00:20:39
83. MATUZ Etelka NHUN 00:20:40
84. PEREKITKO Karolina 00:20:41
85. PERCHTOLD Christina NAUT 00:20:43
86. FEDER Lea ESTU 00:20:45
87. GEZ Avital NISR 00:20:52
88. JANU Kamila 00:20:55
89. RYSZ Kaja 00:20:57
90. MILIAEVA Maria NRUS 00:20:59
91. CETKOVSKA Ema ETDP 00:21:04
92. MUDRIKOVA Katerina 00:21:06
93. VORACOVA Nada 00:21:21
94. SEMENOVA Irina NUKR 00:21:25
95. KLOTZ Sandra 00:21:25
96. HRTANKOVA Julia NSVK 00:21:35
97. UNGERMANNOVA Elizabeth 00:21:49
98. PRUDKOVA Barbora 00:21:56
99. SCHULZ Tina EMXX 00:21:59
100. FERON Senna EFLF 00:22:00
101. NASKOVICH Taisa MCC 00:22:00
102. ANDERSON Alice NSWE 00:22:19
103. WANGGREN Elin NSWE 00:22:39
104. TEMELA Eszter NHUN 00:22:52
105. ABRAMENKA Alina MCC 00:22:58









--- advertisement ---