Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames 2019 (1.1)
France  /  1 June

(108.0 Km)
Winner: UTTRUP LUDWIG Cecilie

2018    


Winners of the Race




Last Winners







1 June / 108.00 kilometer / Start: 08:50 / Finish: 11:50
Stage results
1. UTTRUP LUDWIG Cecilie BIG 02:56:05
2. GARCIA Margarita Victoria NESP 00:00:00
3. GUTIERREZ RUIZ Sheyla NESP 00:00:00
4. SANTESTEBAN GONZALEZ Ane WNT 00:00:00
5. BORGLI Stine Andersen NNOR 00:00:04
6. DE VUYST Sofie PHV 00:00:04
7. VAN DE VELDE Julie LSL 00:00:04
8. PINTAR Ursa BTC 00:00:04
9. GILLOW Shara FDJ 00:00:04
10. BORGHESI Letizia VAI 00:00:04
11. REUSSER Marlen WCC 00:00:07
12. WRIGHT Sophie BIG 00:00:07
13. MAJERUS Christine NLUX 00:00:07
14. GUILMAN Victorie FDJ 00:00:07
15. LELEIVYTE Rasa VAI 00:00:11
16. LABOUS Juliette NFRA 00:00:11
17. NILSSON Hanna BTC 00:00:11
18. NOSKOV┴ Nikola BIG 00:00:15
19. GUDERZO Tatiana BPK 00:00:16
20. MERINO CORTAZAR Eider NESP 00:00:16
21. MANLY Alexandra MTS 00:00:16
22. CORDON-RAGOT Audrey NFRA 00:00:21
23. LE MOU╦L CÚlia EBRE 00:00:21
24. DUVAL EugÚnie FDJ 00:00:23
25. CHRISTMAS Dani LSL 00:00:29
26. VANDENBULCKE Jesse DVE 00:00:29
27. TENNIGLO Moniek MTS 00:00:29
28. KITCHEN Lauren FDJ 00:00:29
29. SHARPE Alice WCC 00:00:29
30. VIECELI Lara WNT 00:00:29
31. SHAPIRA Omer NISR 00:00:29
32. SICOT Marion DVE 00:00:35
33. ASENCIO Laura WNT 00:00:37
34. LLAMAS GARCIA Lorena NESP 00:00:37
35. CROOKS Jenelle NNZL 00:00:39
36. BANKS Elizabeth BIG 00:00:43
37. BALDUCCI Michela VAI 00:00:48
38. GONZALEZ BLANCO Lucia BDU 00:00:55
39. NAGENGAST Fleur PHV 00:00:59
40. DE GAST Belle PHV 00:01:23
41. GONZALEZ BLANCO Alicia NESP 00:01:26
42. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 00:01:41
43. IVANOVA Irina NRUS 00:01:41
44. THOMAS Leah BIG 00:01:43
45. GERAULT Lena 00:01:43
46. CHERNYSHEVA Galina NRUS 00:01:43
47. KERBAOL CÚdrine EBRE 00:01:43
48. MAES Elise NLUX 00:01:52
49. ZIGART Urska BTC 00:01:52
50. ELVIN Gracie MTS 00:02:21
51. UVAROVA Marina NRUS 00:02:25
52. ESP═NOLA Agua Marina WCC 00:02:25
53. LE NET Marie FDJ 00:02:25
54. COPPONI Clara 00:02:25
55. CANVELLI Vania BPK 00:02:25
56. FRAPPORTI Simona BPK 00:02:25
57. GAFINOVITZ Rotem NISR 00:02:25
58. RAVNDAL Birgitte NNOR 00:02:25
59. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda WCC 00:02:31
60. PATTARO Francesca BPK 00:02:32
61. JEULAND Pascale DVE 00:02:32
62. MINAUD Manon CMW 00:02:35
63. BIDEAU Sandrine NFRA 00:02:37
64. CEYSSAT Loriane 00:02:39
65. LAHAYE Lucie CMW 00:02:43
66. EDMONDSTON Holly NNZL 00:02:47
67. WILLIAMS Georgia MTS 00:02:47
68. BJERK Thale Kielland NNOR 00:05:07
69. VALSECCHI Silvia BPK 00:05:12
70. ADEGEEST Loes PHV 00:05:53
71. KIDANE TEKESTE Desiet WCC 00:05:53
72. EUSTACHE Emeline 00:05:53
73. WATERREUS Kylie HMT 00:05:53
74. MARTINEZ BONAFE Cristina BDU 00:05:53
75. ROY Sarah MTS 00:05:53
76. SCHWEINBERGER Christina HMT 00:05:53
77. VAN HAAFTEN Kirstie HMT 00:05:53
78. VAN VEEN Esther PHV 00:05:56
79. BARBIER Jeanne-Louise EBRE 00:05:58
80. ALLIN Pauline CMW 00:06:15
81. VAN DER HULST Amber EJVA 00:06:16
82. DELBAERE Fien HMT 00:09:27
83. HARSCH Anne-Sophie NLUX 00:09:27
84. MARKUS Femke PHV 00:09:27
85. OTTESTAD Mie Bj°rndal NNOR 00:09:27
86. GILABERT VILAPLANA Ariana BDU 00:09:27
87. RIO Fanny EBRE 00:09:27
88. DEVI Camille 00:09:27
89. BRAAM Danique LSL 00:09:27
90. KORMOS Veronika Anna HMT 00:09:27
91. GULLIKSEN Line Marie NNOR 00:09:27
92. FABER Claire NLUX 00:09:27
93. ELBUSTO ARTEAGA Ainara BDU 00:09:27
94. NESTI Nicole VAI 00:09:30
95. PERINI Chiara BPK 00:09:30
96. ABGRALL NoÚmie CMW 00:09:30

68 Abandoned
1. DEMAY Coralie FDJ DNF
12. GRANGIER India CMW DNF
16. MORICHON Anais CMW DNF
21. BEGGIN Sofia VAI DNF
26. MATTEOLI Emilia VAI DNF
43. HARVEY Mikayla BIG DNS
51. ALONSO DOMINGUEZ Sandra BDU DNF
53. MARTIN MARTIN Isabel BDU DNF
64. KERN Spela BTC DNF
65. SAVIC Maja BTC DNF
73. VANDENBROUCKE Saartje DVE DNF
75. ERAUD SÚverine DVE DNF
76. BERTEAU Victoire DVE DNF
93. HOFFMANN Chantal LSL DNF
121. MARTINS Maria SWT DNF
122. TRIAS JORDAN Ariadna SWT DNF
123. BASTERRA ASPE Andere SWT DNF
125. MORENO ROCA Alexandra SWT DNF
135. SOET Aafke WNT DNS
136. BADEGRUBER Anna WNT DNF
143. FONSECA Barbara NFRA DNF
144. JOUNIER Lucie NFRA DNF
146. STRAPPAZZON Marine NFRA DNS
153. GEZ Avital NISR DNF
154. BARON Miriam NISR DNF
155. MAOZ Nofar NISR DNF
162. BERTON Nina NLUX DNF
166. THILL Laurence NLUX DNF
171. KOOL Charlotte EJVA DNF
172. VAN TEESELING Bente EJVA DNF
174. BAKKER Minke EJVA DNF
175. DE ZOETE Mylene EJVA DNF
176. SCHUITEMAKER Lily EJVA DNF
181. BOTHA Bryony NNZL DNF
182. MCMULLEN Rylee NNZL DNF
183. BUCHANAN Rushlee NNZL DNF
186. SHEATH Racquel NNZL DNF
194. MOE Ingrid NNOR DNS
201. KIRILLOVA Polina NRUS DNF
202. SYRADOEVA Margarita NRUS DNF
214. LARRARTE ARTEAGA Eukene NESP DNF
222. CAMPBELL Teniel WCC DNF
231. GALAND Ma´na EBRE DNF
235. HUET Floriane EBRE DNF
241. MENET AnaŰlle DNF
242. ERAUD Clemence DNF
243. GUILLARD Charlotte DNF
244. GEGU Justine DNF
245. LEROUEIL Jade DNS
246. POPE Sarah DNF
251. MIERMONT Dilyxine DNF
253. CURINIER LÚa DNF
254. ALMEIDA Sophie DNF
255. DANCE Clarisse DNF
261. GUEDON MÚlanie DNF
262. GIRAULT Lyse DNF
263. GESLIN Marie DNS
264. TERRASSON Mathilde DNF
266. DUCHESNE Pascaline DNF
273. COUTINHO Alice DNF
275. FORTIN Valentine DNF
276. GUGLIELMI Aline DNF
281. MARK Jennifer DNF
282. GIELEN Marie DNF
283. GROSJEAN Margot DNF
284. DELACHAUX ZoÚ DNF
285. SEMON Laura DNF
286. CHARPENTIER Chloe DNF








--- advertisement ---