Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Emakumeen XXX. Bira 2017 (2.1)
(Iurreta-Emakumeen Bira)
Spain  /  17 May - 21 May

Edition: 30 (371.6 Km)
Winner: MOOLMAN - PASIO Ashleigh

2016    


Videos (5)
Winners of the Race




Last Winners







Stage 3 > Antzuola - Antzuola
19 May / 77.60 kilometer
Stagewinner:02:01:04 GARFOOT Katrin
Race leader:05:47:06 GARFOOT Katrin

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. GARFOOT Katrin ORS 02:01:04
2. PALADIN Soraya ALE 00:00:34
3. VAN VLEUTEN Annemiek ORS 00:00:34
4. MOOLMAN - PASIO Ashleigh CBT 00:00:34
5. SPRATT Amanda ORS 00:00:34
6. NOSKOV┴ Nikola BPK 00:00:34
7. DUYCK Ann Sophie DRP 00:00:34
8. ZORZI Susanna DRP 00:00:34
9. MAES Elise WNT 00:00:34
10. PALADIN Asja TOG 00:00:34
11. GILLOW Shara FDJ 00:00:34
12. SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ALE 00:00:34
13. SOLOVEY Hanna PVD 00:00:34
14. UTTRUP LUDWIG Cecilie CBT 00:00:34
15. SIMMONDS Hayley WNT 00:00:34
16. KIRILLOVA Polina NRUS 00:00:34
17. WILLIAMS Georgia ORS 00:00:34
18. YONAMINE Eri FDJ 00:00:34
19. ROOIJAKKERS Pauliena PVD 00:00:34
20. KOPPENBURG Clara CBT 00:00:34
21. MERINO CORTAZAR Eider LTK 00:00:34
22. LLAMAS GARCIA Lorena BDP 00:01:29
23. BLOCH Shani TVW 00:01:46
24. BASTIANELLI Marta ALE 00:01:49
25. ARCHIBALD Katie WNT 00:01:49
26. TUSLAITE Daiva ALE 00:01:49
27. BUURMAN Eva PVD 00:01:49
28. DUMITRU Daniela Georgina GSB 00:01:49
29. GONZALEZ BLANCO Alicia LTK 00:01:49
30. TERUEL RIBES Alba LTK 00:01:49
31. PERCHTOLD Christina CBT 00:01:49
32. MěLLEBRO PEDERSEN Camilla TVW 00:01:49
33. LELEIVYTE Rasa VAI 00:01:49
34. LEKUONA ETXEBESTE Lierni BDP 00:01:49
35. ROSSATO Beatrice TOG 00:01:49
36. BRAVARD Charlotte FDJ 00:01:49
37. GOMEZ Beatriu LTK 00:01:49
38. CHERNYSHOVA Galina NRUS 00:01:49
39. GRINCZER Natalie WNT 00:01:49
40. KERN Spela BDP 00:01:49
41. NESTI Nicole VAI 00:01:49
42. COVRIG Ana TOG 00:01:49
43. SHAPIRA Omer GSB 00:01:49
44. ELVIN Gracie ORS 00:01:49
45. LAIZANE Lija VAI 00:01:49
46. CROOKS Jenelle ORS 00:01:49
47. DREVILLE Annabelle FDJ 00:01:49
48. GUILMAN Victorie FDJ 00:01:49
49. GARCIA Margarita Victoria BDP 00:01:49
50. MASSEY Laura DRP 00:03:27
51. VAN TWISK Abi DRP 00:03:27
52. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes BDP 00:03:27
53. BALDUCCI Michela GSB 00:03:27
54. VAN VEEN Esther PVD 00:03:27
55. TRIAS Ariadna NESP 00:03:27
56. SYRODOEVA Margarita BPK 00:03:27
57. DALTON Heidi VAI 00:03:27
58. VEKEMANS Anisha ALE 00:03:27
59. FRANCHI Elena VAI 00:03:40
60. IVANOVA Irina NRUS 00:06:05
61. SOET Aafke PVD 00:06:09
62. PATTARO Francesca BPK 00:06:09
63. CAUZ Francesca GSB 00:06:09
64. STEIGENGA Nicole PVD 00:06:09
65. RIPOLL SABATE Teresa NESP 00:06:09
66. GARDACHAL BOZAL Miriam NESP 00:06:09
67. SIGGAARD Christina TVW 00:06:09
68. IRIARTE LASA Ane NESP 00:06:09
69. OSBORNE Rose DRP 00:06:09
70. ALONSO DOMINGUEZ Sandra NESP 00:06:09
71. SCHWEIZER Doris TVW 00:06:09
72. BARTELLONI Beatrice TOG 00:06:49
73. STEPANOVA Daria NRUS 00:06:49
74. VERSTICHELEN Femke BDP 00:06:49
75. DOBRYNINA Olga BPK 00:06:52
76. PAVIN Michela TOG 00:06:53
77. MARTINI Alessia VAI 00:06:53
78. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria LTK 00:06:53
79. PERINI Chiara GSB 00:06:53
80. KERWIN Natalie TVW 00:08:38
81. ALZINI Martina ALE 00:08:38
82. ESCURSELL VALERO Elisabet NESP 00:08:38
83. BADEGRUBER Anna WNT 00:08:38





--- advertisement ---