Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
Albisteak
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
Emakumeak Taldeak
Aktibo dauden txirrindulariak
CyclingFever Ranking
Transfers
Jokoak
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Giro d'Italia
2001
(2.HC)
Italy / 19 Maiatza - 10 Ekaina
Edition: 84 (3577.1 Km)
Winner:
SIMONI Gilberto
2000
2002
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Bideoak
(11)
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
YouTube
Laisterketako irabazleak
Gilberto Simoni
ITA
Massimo Strazzer
ITA
Freddy Excelino Gonzalez Martinez
COL
Tweets by @giroditalia
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1914
1913
1912
1911
1910
1909
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
HINDLEY Jai
2021
BERNAL GOMEZ Egan Arley
2020
GEOGHEGAN HART Tao
2019
CARAPAZ Richard
2018
FROOME Christopher
2017
DUMOULIN Tom
2016
NIBALI Vincenzo
2015
CONTADOR VELASCO Alberto
2014
QUINTANA ROJAS Nairo Alexander
2013
NIBALI Vincenzo
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
Hurrengoa
Etapa 8 >
Montecatini Terme
-
Reggio Emilia
27 Maiatza
/ 185.00 kilometer
Etapa irabazlea
:
04:54:23
CAUCCHIOLI Pietro
(37.705 km/hr)
Laisterketako Liderra
:
38:47:14
FRIGO Dario
Azalpenak
Emaitza
Sailkapena
Bideoa
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
CAUCCHIOLI Pietro
ALS
04:54:23
2.
REBELLIN Davide
LIQ
00:00:33
3.
GONZALEZ MARTINEZ Freddy Excelino
SEL
00:00:33
4.
FIGUERAS Giuliano
PAN
00:00:33
5.
OSA EIZAGUIRRE Unai
BAN
00:00:33
6.
ARRIETA LUJAMBIO José Luis
BAN
00:00:33
7.
BENTO CARVALHO DE AZEVEDO José
ONC
00:00:35
8.
BUENAHORA GUTIERREZ Hernan
SEL
00:00:35
9.
PEREZ CUAPIO Julio Alberto
PAN
00:00:38
10.
DI LUCA Danilo
CTA
00:00:51
11.
FRIGO Dario
FAS
00:00:51
12.
DUMA Vladimir
PAN
00:00:51
13.
FARESIN Gianni
LIQ
00:00:53
14.
HONCHAR Serhiy
LIQ
00:00:53
15.
OLANO MANZANO Abraham
ONC
00:00:53
16.
SHEFER Alexandr
ALS
00:00:53
17.
HERVE Pascal
ALA
00:00:53
18.
GOTTI Ivan
ALS
00:00:53
19.
GARATE Juan Manuel
LAM
00:00:53
20.
VELO Marco
MER
00:00:53
9
Erretiratzeak
37.
NAZON Damien
BJR
DNS
39.
SALANSON Fabrice
BJR
DNF
59.
LEAPER Tom
PAN
DNF
115.
D'HOLLANDER Glenn
LOT
DNF
116.
EECKHOUT Nico
LOT
DNF
138.
GONZALEZ PICO José Jaime
MDN
DNF
148.
PENA CACERES Miguel Angel
ONC
DNF
168.
TONETTI Gianluca
SEL
DNF
169.
GARCIA FERIA John Freddy
SEL
DNF
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Jokoak
ProTour Competition
Women Worldcup Competition
Spring Competition
Paris Nice
Tour Down Under
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Bloga irakurri
Esatistika