Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Tour of Uppsala 2019 (2.2)
Sweden  /  8 May - 10 May

Edition: 2 (328.0 Km)
Winner: MUSTONEN LICHAN Sara

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Uppsala - Uppsala
10 May / 113.00 kilometer
Stagewinner:03:27:02 HEINE Vita
Race leader:08:55:13 MUSTONEN LICHAN Sara

Description
Result

Classification
Stage results
1. HEINE Vita HPU 03:27:02
2. KLIMOVA Diana NRUS 03:27:08
3. MUSTONEN LICHAN Sara NSWE 03:27:17
4. MOBERG Emilie NNOR 03:27:48
5. KROL Phaedra 03:27:48
6. LUNDMARK Clara 03:27:48
7. SAVENKA Karalina NBLR 03:27:48
8. PENTON Sara NSWE 03:27:48
9. DE GOEJE Hanneke 03:27:48
10. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 03:27:48
11. KNUTSSON Frida NSWE 03:27:48
12. EKLUND Nathalie 03:27:48
13. BEIJER Inez 03:27:48
14. NOVOLODSKAIA Mariia NRUS 03:27:48
15. POLEGATCH Ana Paula 03:27:48
16. BROWN Marlin 03:27:48
17. SOLVANG Julie Meyer HPU 03:27:48
18. MILIAEVA Maria NRUS 03:27:48
19. KANGAS Minna-Maria NFIN 03:27:48
20. PIVOVAROVA Polina NBLR 03:27:48
21. LUTRO Amalie HPU 03:27:48
22. UTVIK Emelie R°e NNOR 03:27:48
23. TON Quinty BPC 03:27:48
24. BORGSTRÍM Julia NSWE 03:27:48
25. MALKOVA Daria NRUS 03:27:48
26. JASEKOVA Tatiana NSVK 03:27:48
27. KIRILLOVA Polina NRUS 03:27:48
28. HOFMAN Merel BPC 03:27:48
29. DOLAN Lauren 03:27:48
30. WASMUS Nienke BPC 03:27:48
31. SAABYE Mie 03:27:48
32. LORVIK Ingrid HPU 03:27:48
33. LILAND Merethe 03:27:48
34. BJERK Thale Kielland HPU 03:27:48
35. GRÍNDAHL Antonia NFIN 03:27:48
36. DZEDZIKAVA Anastasiya NBLR 03:27:48
37. VAN REGENMORTEL Laura 03:27:48
38. FINDROV┴ Mariana NSVK 03:27:48
39. HOOGEBOOM Roos BPC 03:28:27
40. DIJKSTRA Anneke 03:28:27
41. CLERX Nicole 03:28:33
42. WEERINK Floor 03:28:42
43. TIESSENS Ivana 03:28:55
44. BAKS Marissa BPC 03:35:06
45. WILLEMSEN Myrthe 03:35:06
46. VAINIONP── Laura NFIN 03:35:38
47. THORVIK OLSEN Caroline NNOR 03:43:09
48. KANEBOG Karianne 03:48:53
49. KJEěY Margrethe Adde 03:48:53
50. LAP Lieke 03:48:53
51. CHRISTIERNIN Asa 03:48:53
52. SAVENKA Ina NBLR 03:48:53
53. OLSEN Ann Helen 03:48:53

18 Abandoned
21. SALAUYEVA Aksana NBLR DNF
34. STEN Ida NFIN DNF
46. SKJERSTAD Emma NNOR DNF
63. HANESOV┴ LÝvia NSVK DNF
72. NESSMAR Alexandra NSWE DNF
76. WANGGREN Elin NSWE DNF
94. HEDBERG Sara DNS
101. COELHO FERREIRA Camila DNF
103. ARAUJO DE LIMA Thaynß DNF
104. PILZ Estefania Sibila DNF
105. ALVES MENDES Adriele DNF
114. JOHANSSON Hanna DNF
115. SUNDSTRÍM Sophie DNF
136. ROOSE Marthe DNF
141. WINTHER OLSEN Amalie DNF
144. FRANTZICH Matilda DNF
152. OLSEN Elise Marie DNF
154. MIDTSVEEN Natalie DNF








--- advertisement ---