Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Lotto Belgium Tour 2018 (2.1)
(Lotto-Decca Tour)
Belgium  /  4 September - 7 September

(348.7 Km)
Winner: LIPPERT Liane

2017    


Winners of the Race




Last Winners







4 September / 3.66 kilometer
Stagewinner:00:04:51 BIANNIC Aude
Race leader:00:04:51 BIANNIC Aude
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. BIANNIC Aude MOV 00:04:51
2. MARKUS Riejanne WAD 00:04:53
3. KOSTER Anouska Helena WAD 00:04:54
4. JACKSON Alison TIB 00:04:54
5. KOPECKY Lotte LSL 00:04:55
6. LIPPERT Liane NGER 00:04:56
7. SOET Aafke WNT 00:04:57
8. KOREVAAR Jeanne WAD 00:05:00
9. FAHLIN Emilia WHT 00:05:01
10. LETH Julie WHT 00:05:02
11. RYAN Kendall TIB 00:05:03
12. DOM Annelies LSL 00:05:03
13. VAN DE VELDE Julie LSL 00:05:04
14. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV 00:05:05
15. BRAAM Danique EJVA 00:05:06
16. JASINSKA Malgorzta MOV 00:05:06
17. BARBIERI Rachele WHT 00:05:08
18. ROOIJAKKERS Pauliena WAD 00:05:08
19. SKALNIAK Agnieszka EXP 00:05:08
20. VAN HAAFTEN Kristie ERES 00:05:09
21. KOOL Charlotte EJVA 00:05:09
22. STEWART Macey WHT 00:05:09
23. VAN VELZEN Bryony DVE 00:05:09
24. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 00:05:09
25. JEULAND Pascale DVE 00:05:10
26. GRÍNDAHL Antonia EICT 00:05:11
27. TERUEL RIBES Alba MOV 00:05:12
28. ERAUD SÚverine EXP 00:05:13
29. VANDENBULCKE Jesse EKRE 00:05:13
30. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV 00:05:14
31. GULLIKSEN Line Marie NNOR 00:05:14
32. ERATH Tanja NGER 00:05:15
33. GAFINOVITZ Rotem WAD 00:05:15
34. UITERWIJK WINKEL Meike PHV 00:05:15
35. ADRIAN Vera ERCT 00:05:15
36. GARNER Lucy WHT 00:05:15
37. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV 00:05:16
38. HANNES Kaat EFLF 00:05:16
39. VAN TEESELING Bente EJVA 00:05:16
40. SPOOR Winanda WNT 00:05:16
41. VAN DE REE Monique WAD 00:05:17
42. TEUTENBERG Lea Lin WNT 00:05:17
43. GRINCZER Natalie WNT 00:05:18
44. VAN WITZENBURG Marieke HCT 00:05:18
45. STIENEN Jutta ERCT 00:05:18
46. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 00:05:18
47. VAN DEN STEEN Kelly LSL 00:05:18
48. WATERREUS Kylie EJVA 00:05:18
49. HOEKSMA Ilona PHV 00:05:19
50. DE BOER Sophie PHV 00:05:19
51. SUESSEMILCH Laura NGER 00:05:20
52. MARTIN MARTIN Sara SWP 00:05:21
53. GARNER Grace WHT 00:05:21
54. DEMEY Valerie LSL 00:05:21
55. KOHLMEYER Kim Johanna EAWC 00:05:21
56. BAKKER Minke ERES 00:05:21
57. SCANDOLARA Valentina TIB 00:05:21
58. COCKCROFT Emma 00:05:22
59. MUSTONEN LICHAN Sara EXP 00:05:22
60. MARKUS Kelly DVE 00:05:23
61. MEERTENS Lone EKRE 00:05:23
62. RIJKES Sarah EXP 00:05:23
63. RODRIGUEZ REVERT Sofia SWP 00:05:23
64. PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT 00:05:25
65. HAMMES Kathrin NGER 00:05:25
66. KUIJPERS Evy EJVA 00:05:25
67. ANDRES Michelle ERCT 00:05:25
68. SCHWEINBERGER Christina HCT 00:05:26
69. DEBBOUDT Lensy EKRE 00:05:26
70. VAN REGENMORTEL Laura ERES 00:05:26
71. DELBAERE Fien EAWC 00:05:27
72. COBB Alice TIB 00:05:27
73. INGELBRECHT Sarah DVE 00:05:28
74. VAINIONP── Laura HCT 00:05:29
75. DOCX Mieke DVE 00:05:29
76. DE BAAT Kim DVE 00:05:29
77. BEEKHUIS Teuntje PHV 00:05:30
78. CASAS CODINA Julia SWP 00:05:30
79. VAN HOUTUM Celine EFLF 00:05:30
80. VERSCHELDEN Nathalie EFLF 00:05:30
81. THORVIK OLSEN Caroline EFLF 00:05:30
82. VAN DER SANDE Elise EKRE 00:05:31
83. BADEGRUBER Anna WNT 00:05:31
84. FERON Senna EFLF 00:05:32
85. LANE Crystal EICT 00:05:33
86. RAVNDAL Birgitte EKRE 00:05:33
87. WORNER Lisa ERES 00:05:33
88. UTVIK Emelie R°e NNOR 00:05:34
89. CLAUS Marjon ESPM 00:05:34
90. MARTINS Maria SWP 00:05:35
91. HUITVELDT Josefine EAWC 00:05:35
92. TROCH Tiana EAWC 00:05:35
93. FLATAAS Marie EEQU 00:05:35
94. PEETOOM Kristen EFLF 00:05:36
95. MARI╦N Lynn ESPM 00:05:36
96. ROES Maxime ESPM 00:05:37
97. JOHANSEN Hedda NNOR 00:05:37
98. MEISTROK Maaike ERES 00:05:37
99. PEREKITKO Karolina ESPM 00:05:38
100. DEBBOUDT Evelien EKRE 00:05:38
101. FISHMAN Roni EEQU 00:05:39
102. BLANCO CALBET Iurani SWP 00:05:39
103. WEISS Sandra ERCT 00:05:39
104. PANCHAUD Georgina 00:05:40
105. GINS Tara HCT 00:05:40
106. SZABO Zsofia HCT 00:05:40
107. DE GRAAF Marieke ERES 00:05:41
108. BRATTEKLEIV Ingvild NNOR 00:05:42
109. GASS Daniela EAWC 00:05:43
110. DRUYTS Jessy EXP 00:05:44
111. SAMSING Hedda Skogesal NNOR 00:05:45
112. VANHOUTTE Fenna LSL 00:05:45
113. NIGUL Mathilde EICT 00:05:45
114. WEISS Martina ERCT 00:05:46
115. DE RUITER Anne PHV 00:05:46
116. TEN HARTOG Sarah EEQU 00:05:48
117. REDDY Natasha 00:05:49
118. TRIAS JORDAN Ariadna SWP 00:05:49
119. STONE Isabella EICT 00:05:50
120. TAYLOR Bethany 00:05:50
121. BAELE Eveline EEQU 00:05:51
122. WIGHTMAN Kate EICT 00:05:51
123. SHEEHAN Alexandra 00:05:53
124. HERMANS Anka EEQU 00:05:59
125. GEOGHEGAN Michelle EAWC 00:06:04
126. D'HONT Silke EICT 00:06:04
127. TORTOLINA Gaia EEQU 00:07:36

7 Abandoned
21. ALZINI Martina ASA DNS
22. BEGGIN Sofia ASA DNS
23. BERTIZZOLO Sofia ASA DNS
24. ISKAKOVA Amiliya ASA DNS
25. MORENO CANCHON Blanca Liliana ASA DNS
26. PATERNOSTER Letizia ASA DNS
105. BEX Nathalie EXP DNS









--- advertisement ---