Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Gracia 2018 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  26 April - 29 April

Edition: 32 (382.8 Km)
Winner: FAHLIN Emilia

2017    
2019



Winners of the Race




Last Winners







Stage 3b > Dýtmarovice - Visalaje
28 April / 63.50 kilometer
Stagewinner:01:46:53 FAHLIN Emilia
Race leader:07:43:28 ZABELINSKAYA Olga

Description
Result

Classification
Stage results
1. FAHLIN Emilia NSWE 01:46:53
2. ZABELINSKAYA Olga CGS 01:46:59
3. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 01:47:06
4. MICHIELS Githa NBEL 01:47:06
5. FREI Sina NSUI 01:47:10
6. VANDENBROUCKE Saartje NBEL 01:47:10
7. VYSOTSKA Yevgenia NUKR 01:47:10
8. VAN DE VELDE Julie NBEL 01:47:13
9. COSTON Morgane NFRA 01:47:18
10. GUILMAN Victorie NFRA 01:47:18
11. RITTER Martina NAUT 01:47:18
12. WILKOS Katarzyna 01:47:18
13. ARZUFFI Alice Maria BDM 01:47:18
14. HANNES Kaat NBEL 01:47:25
15. CETKOVSKA Ema TDP 01:47:25
16. INDERGAND Linda 01:47:25
17. KIRALY Monika NHUN 01:47:25
18. SOUYRIS Manon NFRA 01:47:25
19. LACH Marta 01:47:25
20. GERAULT Lena NFRA 01:47:25
21. ZANNER Beate EMXX 01:47:25
22. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 01:47:25
23. CHERNYSHEVA Galina NRUS 01:47:25
24. PEREKITKO Karolina ESTU 01:47:25
25. KERN Spela HCT 01:47:25
26. PALLER Tatjana NGER 01:47:25
27. PLOSAJ Nikola NPOL 01:47:25
28. KULYNYCH Olha NUKR 01:47:25
29. PERCHTOLD Christina HCT 01:47:25
30. GANTENBEIN Corina NSUI 01:47:25
31. WALDIS Andrea 01:47:25
32. KASENOVA Karina CGS 01:47:25
33. GONZALEZ BLANCO Lucia BDM 01:47:25
34. IVANIUK Maryna NUKR 01:47:25
35. NERLO Aurela 01:47:25
36. SHAPIRA Omer NISR 01:47:25
37. STIENEN Jutta ERCT 01:47:25
38. TAZREITER Angelika NAUT 01:47:25
39. DIETRICH Jacqueline NGER 01:47:25
40. RODIECK Wiebke NGER 01:47:25
41. ZHURBA Irina NRUS 01:47:25
42. ALIEKSIEIEVA Viktoriia NUKR 01:47:25
43. ROZYNSKA Nikola 01:47:40
44. BRZEZNA Monika 01:47:40
45. SCHIFF Carolin EMXX 01:47:40
46. MARTINEZ BONAFE Cristina BDM 01:47:40
47. PLIASKINA Anastasia NRUS 01:47:40
48. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 01:47:40
49. SCHWEINBERGER Christina HCT 01:47:40
50. PRUDKOVA Barbora TDP 01:47:50
51. GEHNBÍCK Sylvia NAUT 01:47:50
52. METTRAUX Lena NSUI 01:47:50
53. EBERT Michaela NGER 01:47:50
54. HAJKOVA Marketa 01:47:50
55. JOURNIER Lucie NFRA 01:47:50
56. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 01:47:50
57. WEISS Sandra ERCT 01:47:50
58. BRAAM Danique EJVA 01:47:50
59. MIDELET Alphanie NFRA 01:47:50
60. LEKUONA ETXEBESTE Lierni BDM 01:47:50
61. WATERREUS Kylie EJVA 01:47:50
62. BOHATA Anna 01:47:50
63. FISHMAN Roni NISR 01:48:04
64. JASKULSKA Marta NPOL 01:48:04
65. SHEKEL Olga NUKR 01:48:04
66. SAARELAINEN Sari NFIN 01:48:04
67. MEDVEDOVA Tereza NSVK 01:48:04
68. IVANOVA Irina NRUS 01:48:04
69. LUCA Eva EMXX 01:48:04
70. KIERAT Wiktoria NPOL 01:48:15
71. MAJEWSKA Oliwia NPOL 01:48:18
72. JENAL Annina NAUT 01:48:18
73. EHRLER Desiree 01:48:18
74. VAN TEESELING Bente EJVA 01:48:18
75. KUIJPERS Evy EJVA 01:48:18
76. LUNDMARK Clara NSWE 01:48:18
77. PIKULIK Daria NPOL 01:48:18
78. ROBB Lisa ESTU 01:48:18
79. SEITZ Aline NSUI 01:48:18
80. ERNGREN Ida NSWE 01:48:28
81. ZIMMERMANN Meret 01:48:32
82. DE ZOETE Mylene EJVA 01:48:48
83. KANGAS Minna-Maria NFIN 01:49:03
84. AUGUSTINAS Evgenia CGS 01:49:21
85. BURI Fabienne ERCT 01:49:21
86. POSPISILOVA Dana TDP 01:49:28
87. FINDROV┴ Mariana NSVK 01:49:33
88. ANOSHINA Ekaterina CGS 01:49:33
89. ROTMAN Lotte NBEL 01:49:33
90. BREWINSKA Katarzyna 01:49:33
91. WEISS Martina ERCT 01:49:33
92. SZABO Zsofia NHUN 01:49:33
93. KNAUER Anna NGER 01:49:33
94. STEPANOVA Alexandra NRUS 01:49:33
95. SCHULZ Tina EMXX 01:49:48
96. KARASIEWICZ Karolina 01:49:55
97. GRÍNDAHL Antonia NFIN 01:49:55
98. VORACOVA Nada 01:49:55
99. JUHASOVA Andrea NSVK 01:50:03
100. LOOK Jo Ellen 01:50:03
101. SCHWEIZER Doris NSUI 01:50:03
102. PIETRZAK Lucja 01:50:18
103. DEMYDOVA Olena NUKR 01:50:18
104. KIRILLOVA Polina NRUS 01:50:33
105. LORKOWSKA Patrycja 01:50:41
106. ANDERSON Alice NSWE 01:51:11
107. CHRISTOFOROU Antri CGS 01:51:11
108. JASEKOVA Tatiana NSVK 01:51:11
109. PUSKALA Viivi NFIN 01:51:23
110. HINZ Katharina 01:51:23
111. OLSSON Sara NSWE 01:51:32
112. NESSMAR Alexandra NSWE 01:51:32
113. HANESOV┴ LÝvia NSVK 01:51:32
114. STOCK Gudrun EMXX 01:51:51
115. KORVASOV┴ Tereza TDP 01:51:58
116. FEDER Lea ESTU 01:52:14
117. JANU Kamila 01:52:36
118. GEZ Avital NISR 01:52:45
119. DE VRIES Simone EJVA 01:52:45
120. MUDRIKOVA Katerina 01:52:51
121. WOLFRAM Vanessa EMXX 01:53:03
122. KLOTZ Sandra 01:53:11

8 Abandoned
60. MATUZ Etelka NHUN OTL
68. HADASH Gal NISR OTL
75. CHRISTMAS Dani BDM DNS
101. HOFFMANN Lisa-Marie OTL
108. SCHEIDEGGER Julia ERCT OTL
116. HIGL Nadja NAUT OTL
150. KACZKOWSKA Justyna OTL
154. KUMIEGA Karolina DNF









--- advertisement ---