Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
Tour of Guangxi Women's WorldTour  2018 (1.WWT)
(Tour of Guangxi - WE)
China  /  21 October

(145.8 Km)
Winner: SIERRA CAÑADILLA Arlenis

   
2019

Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners







21 October / 145.80 kilometer
Stage results
1. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 03:40:12
2. BARNES Hannah CSR 00:00:00
3. MUSTONEN LICHAN Sara EXP 00:00:00
4. WILLIAMS Georgia MTS 00:00:00
5. SAVENKA Karalina MCC 00:00:00
6. CORDON-RAGOT Audrey WHT 00:00:00
7. LONGO BORGHINI Elisa WHT 00:00:00
8. SANGUINETI Ilaria VAL 00:00:00
9. PIRRONE Elena ASA 00:00:00
10. JACKSON Alison TIB 00:00:00
11. AMIALIUSIK Alena CSR 00:00:00
12. ZABELINSKAYA Olga CGS 00:00:00
13. VAN VELZEN Bryony DVE 00:00:03
14. LIU Dexiang GPC 00:00:03
15. GUDERZO Tatiana BPK 00:00:03
16. SPRATT Amanda MTS 00:00:03
17. COBB Alice TIB 00:00:03
18. NASKOVICH Taisa MCC 00:00:03
19. RIABCHENKO Tetyana DVE 00:00:03
20. KASENOVA Karina CGS 00:00:03
21. KASHIKI Shoko ILU 00:00:03
22. KIPTSIKAVA Nastassia MCC 00:00:03
23. MUCCIOLI Dalia VAL 00:00:03
24. CHAPMAN Brodie TIB 00:00:03
25. DZEDZIKAVA Anastasiya MCC 00:00:03
26. RIJKES Sarah EXP 00:00:03
27. VIGILIA Alessia VAL 00:00:03
28. POTOKINA Anna SER 00:00:07
29. ALBRECHT Lex TIB 00:00:07
30. PITEL Edwige CGS 00:00:07
31. PEIXIAO Wu GPC 00:00:10
32. KENNEDY Lucy MTS 00:00:12
33. PATTARO Francesca BPK 00:00:20
34. BUSS Kathryn TIB 00:00:20
35. DOCX Mieke DVE 00:07:42
36. RYAN Kendall TIB 00:07:42
37. SPOOR Winanda WNT 00:07:42
38. PALADIN Asja VAL 00:07:42
39. TEUTENBERG Lea Lin WNT 00:07:42
40. PU Yi Xian GPC 00:09:06
41. ERATH Tanja CSR 00:09:06
42. DEYKO Olga CGS 00:09:06
43. DEBESAY Mosana SER 00:09:06
44. NAKAHARA Yasue ILU 00:09:06
45. MILLARD Lexie ILU 00:09:06
46. CHAIRIN Kulacha ILU 00:09:06
47. RIFFEL Christa CSR 00:09:06
48. BAI Yue GPC 00:09:06
49. MEDVEDOVA Tereza BPK 00:09:06
50. RAGUSA Katia BPK 00:09:06
51. BADEGRUBER Anna WNT 00:09:06
52. GARNER Lucy WHT 00:09:06
53. POLLICINI Silvia VAL 00:09:06
54. CONSONNI Chiara VAL 00:09:06
55. ELVIN Gracie MTS 00:09:10
56. EDMONDSON Annette WHT 00:09:10
57. PRADERA BERNAL Jeidy ASA 00:13:03
58. ZHAO Xi Sha GPC 00:13:03
59. DRUYTS Jessy EXP 00:13:03
60. ERAUD Séverine EXP 00:13:03
61. DONG Yanxia GPC 00:17:26
62. NOVIKOVA Olena SER 00:17:26
63. VANDENBROUCKE Saartje DVE 00:17:33

8 Abandoned
2. BERTIZZOLO Sofia ASA DNF
54. VAN HOEK Lotte DVE DNF
92. DOBRYNINA Kseniia SER DNS
95. PILLON Sara SER DNF
96. GAIO Aurora SER DNF
131. GARNER Grace WHT DNF
134. CURE Amy WHT DNF
141. SOET Aafke WNT DNF










--- advertisement ---