Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche 2018 (2.1)
(Tour Cycliste Féminin International Ardèche)
France  /  13 September - 18 September

Edition: 16 (680.3 Km)
Winner: NIEWIADOMA Katarzyna

2017    



Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. NIEWIADOMA Katarzyna CSR 20:27:33
2. GARCIA Margarita Victoria NESP 20:29:01
3. MERINO CORTAZAR Eider NESP 20:29:20
4. WINDER Ruth NUSA 20:29:40
5. HALL Katie NUSA 20:30:12
6. POIDEVIN Sara RLW 20:30:22
7. MAGNALDI Erica BPK 20:30:29
8. DE VUYST Sofie NBEL 20:32:50
9. AALERUD Katrine NNOR 20:32:55
10. NILSSON Hanna BTC 20:33:46
11. GILLOW Shara FDJ 20:35:00
12. HAMMES Kathrin NGER 20:35:13
13. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 20:35:25
14. PATINO Paula 20:35:38
15. SHEKEL Olga NUKR 20:36:12
16. CHAPMAN Brodie TIB 20:37:08
17. VAN DE VELDE Julie NBEL 20:40:08
18. VOLLERING Demi ESWA 20:40:27
19. SHAPIRA Omer NISR 20:43:25
20. TAZREITER Angelika NAUT 20:44:36
21. MUZIC Evita FDJ 20:47:53
22. ANDERSON Grace ILU 20:48:05
23. BUYSMAN Nina NNED 20:49:15
24. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 20:50:09
25. JACKSON Alison TIB 20:50:11
26. MICHIELS Githa NBEL 20:50:20
27. GUDERZO Tatiana BPK 20:50:42
28. SICOT Marion 20:53:29
29. BORGLI Stine Andersen NNOR 20:54:23
30. PIRRONE Elena ASA 20:55:24
31. LLAMAS GARCIA Lorena NESP 20:55:25
32. MORENO CANCHON Blanca Liliana ASA 20:58:59
33. DOBRYNINA Kseniia SER 21:04:03
34. THOMAS Leah NUSA 21:04:34
35. GUILMAN Victorie FDJ 21:04:39
36. HARVEY Mikayla ILU 21:06:46
37. CROMWELL Tiffany CSR 21:07:50
38. RIABCHENKO Tetyana NUKR 21:09:47
39. LORVIK Ingrid NNOR 21:10:06
40. ESPÍNOLA Agua Marina 21:12:32
41. RYAN Alexis CSR 21:12:50
42. MAINE Katherine RLW 21:13:40
43. FRANZ Heidi RLW 21:16:50
44. BUURMAN Eva NNED 21:17:09
45. ZANNER Beate NGER 21:17:16
46. COBB Alice TIB 21:17:34
47. GEBRU Eyeru 21:18:03
48. PINTAR Ursa BTC 21:19:30
49. RICHIOUD Gréta FDJ 21:19:56
50. BRAVARD Charlotte FDJ 21:21:37
51. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda 21:22:19
52. VALSECCHI Silvia BPK 21:23:02
53. BUSS Kathryn TIB 21:24:51
54. MACHACOVA Jarmila TDP 21:25:12
55. ZIGART Urska BTC 21:27:56
56. BESSONE Marion SER 21:28:03
57. ALBRECHT Lex TIB 21:29:28
58. SHARGA Olena NUKR 21:32:18
59. GEHNBÖCK Sylvia NAUT 21:32:22
60. ELLSAY Gillian RLW 21:33:58
61. LIKHANOVA Marina NRUS 21:34:28
62. SCHIFF Carolin NGER 21:36:14
63. NUÑO PALACIO Aida NESP 21:41:06
64. HEINE Vita NNOR 21:43:27
65. IVANIUK Maryna NUKR 21:43:37
66. TRAXLER Anna Gabrielle 21:48:13
67. VAN DER LUGT Marlies ESWA 21:49:14
68. SAIFUTDINOVA Natalya ASA 21:49:23
69. HANNES Kaat NBEL 21:49:39
70. VAN VEEN Esther NNED 21:49:40
71. GRUBER-STADLER Hannah NAUT 21:51:00
72. CASASOLA Sara SER 21:51:33
73. CHERNYSHEVA Galina NRUS 21:54:22
74. DEMEY Valerie NBEL 22:00:52
75. NEUMANOVA Tereza TDP 22:02:13
76. MARTINEZ BONAFE Cristina NESP 22:03:35
77. MEDVEDOVA Tereza BPK 22:03:54
78. KIRILLOVA Polina NRUS 22:04:54
79. VAN WITZENBURG Marieke HCT 22:06:29
80. LAROSE-GINGRAS Frederique 22:09:36
81. DIETRICH Jacqueline NGER 22:09:51
82. BAJGEROVÁ Nikola TDP 22:09:52
83. SEMENOVA Irina NUKR 22:10:39
84. GORNALL Amy 22:18:05
85. CAMPBELL Teniel 22:18:07
86. KONONENKO Valeriya NUKR 22:19:08
87. GROSSETETE Maëlle FDJ 22:20:00
88. VAN NECK Melissa TDP 22:23:41
89. FERON Senna 22:24:37
90. CLYNE Margot NUSA 22:27:09
91. DE GAST Belle NNED 22:34:20
92. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 22:43:56
93. ERATH Tanja CSR 22:44:38
94. FISHMAN Roni NISR 22:51:21
95. ANDERSEN Susanne NNOR 22:51:35
96. BAKS Marissa ESWA 22:56:14
97. KASENOVA Karina NRUS 22:57:13
98. BIRKENES Karina NNOR 23:01:49
99. DEBESAI Mossana SER 23:06:30
100. ELSNER Tanja BTC 23:07:16
101. BAR-ON Miriam NISR 23:10:37
102. THORVILSON Leah CSR 23:29:09
103. NUÑO Merea NESP 23:31:23
104. STAELENS Berengere 23:33:52
105. WEINBERG Gali NISR 24:13:35
106. GEZ Avital NISR 24:14:53
107. MORAN Amit NISR 24:16:22
108. DE GRAAFF Femke ESWA 24:54:20








--- advertisement ---