Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol
Login / Subscribe   
Gracia 2019 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  2 May - 5 May

Edition: 33 (377.1 Km)
Winner: BASTIANELLI Marta

2018    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 5 > Orlová - Orlová
5 May / 101.60 kilometer
Stagewinner:02:45:28 KRÖGER Mieke
Race leader:10:14:43 BASTIANELLI Marta

Description
Result

Classification
Stage results
1. KRÖGER Mieke TVC 02:45:28
2. BASTIANELLI Marta TVC 02:45:28
3. WIEL Jade NFRA 02:49:06
4. VAN DE VELDE Julie NBEL 02:49:06
5. GAFINOVITZ Rotem NISR 02:49:07
6. ROBB Lisa ESTU 02:49:07
7. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 02:49:07
8. SOLOVEY Ganna NUKR 02:49:07
9. WILKOS Katarzyna 02:49:07
10. ZANNER Beate EMXX 02:49:07
11. PLOSAJ Nikola NPOL 02:49:07
12. GROSSETETE Maëlle NFRA 02:49:07
13. MEERTENS Lone NBEL 02:49:07
14. BORGSTRÖM Julia NSWE 02:49:07
15. TSERAKH Hanna MCC 02:49:07
16. MALKOVA Daria NRUS 02:49:07
17. NILSSON Hanna BTC 02:49:07
18. ASENCIO Laura NFRA 02:49:07
19. PLICHTA Anna NPOL 02:49:07
20. VAN HOUTUM Celine EFLF 02:49:07
21. MUSTONEN LICHAN Sara NSWE 02:49:07
22. VAN NECK Melissa ETDP 02:49:07
23. SCHIFF Carolin EMXX 02:49:07
24. NOVOLODSKAIA Mariia NRUS 02:49:07
25. PENTON Sara TVC 02:49:07
26. PEREKITKO Karolina 02:49:07
27. IVANIUK Maryna NUKR 02:49:07
28. BRZEZNA Monika 02:49:07
29. NEUMANOVA Tereza ETDP 02:49:07
30. RITTER Martina NAUT 02:49:07
31. KLIMOVA Diana NRUS 02:49:07
32. KERN Spela BTC 02:49:07
33. MILIAEVA Maria NRUS 02:49:18
34. VERHOEVEN Suzanne NBEL 02:49:18
35. KULYNYCH Olha NUKR 02:49:18
36. HANSEN Louise Norman TVC 02:49:18
37. FISCHER Lisa EMXX 02:49:18
38. KUMIEGA Karolina 02:49:18
39. DIETRICH Jacqueline ESTU 02:49:18
40. NEYLAN Rachel TVC 02:49:18
41. VAN WITZENBURG Marieke EFLF 02:49:18
42. KROGSGAARD Birgitte TVC 02:49:18
43. EHRBERG Liisa EFLF 02:49:18
44. BAJGEROVÁ Nikola ETDP 02:49:18
45. DUYCK Ann Sophie NBEL 02:49:18
46. LE NET Marie NFRA 02:49:28
47. JOURNIER Lucie NFRA 02:49:34
48. PRZEZAK Dorota NPOL 02:49:41
49. JANU Kamila 02:49:50
50. PIETRZAK Lucja 02:50:16
51. MATUZ Etelka NHUN 02:53:17
52. STOCK Gudrun EMXX 02:53:17
53. TAZREITER Angelika NAUT 02:53:17
54. NASKOVICH Taisa MCC 03:00:18
55. SEMENOVA Irina NUKR 03:00:18
56. FINDROVÁ Mariana NSVK 03:00:21
57. GRUBER-STADLER Hannah EFLF 03:00:26
58. BERNHARD Bianca 03:00:26
59. KIRILLOVA Polina NRUS 03:00:26
60. JANDOVA Veronika 03:00:26
61. PINTAR Ursa BTC 03:00:30
62. HUMELT Weronika 03:00:34

29 Abandoned
10. ZIGART Urska BTC DNF
13. KIPTSIKAVA Nastassia MCC DNF
15. ABRAMENKA Alina MCC DNF
23. VEKEMANS Anisha NBEL DNF
26. PIKULIK Daria NPOL DNF
27. JASKULSKA Marta NPOL DNF
30. GOLEC Joanna NPOL DNF
32. ERAUD Séverine NFRA DNF
39. LUNDMARK Clara NSWE DNF
40. OLSSON Sara NSWE DNF
55. GEHNBÖCK Sylvia NAUT DNF
61. SHAPIRA Omer NISR DNF
67. JASEKOVA Tatiana NSVK DNF
73. BENKO Barbara NHUN DNF
74. TEMELA Eszter NHUN DNF
79. MACHACOVA Jarmila ETDP DNF
84. CETKOVSKA Ema ETDP DNF
87. SCHULZ Tina EMXX DNF
92. FANDEL Hannah ESTU DNF
93. FEDER Lea ESTU DNF
95. LECHNER Corinna ESTU DNF
97. VORACOVA Nada DNF
98. PRUDKOVA Barbora DNF
99. UNGERMANNOVA Elizabeth DNF
101. MUDRIKOVA Katerina DNF
108. FERON Senna EFLF DNF
114. RYSZ Kaja DNF
116. SAGAN Anna DNF
122. KLOTZ Sandra DNF








--- advertisement ---