Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
The Princess Maha Chackri Sirindhorn's Cup 2019 (2.1)
(The Maha Chakri Sirindhon's Cup Women's Tour of Thailand)
Thailand  /  8 April - 10 April

(247.8 Km)
Winner: MANEEPHAN Jutatip

2018    


Videos (3)
Winners of the Race


Last Winners







10 April / 83.80 kilometer
Stagewinner:01:57:49 MANEEPHAN Jutatip
Race leader:05:46:34 MANEEPHAN Jutatip

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. MANEEPHAN Jutatip TWC 01:57:49
2. CAMPBELL Teniel WCC 01:57:49
3. KAJIHARA Yumi NJPN 01:57:49
4. ZABELINSKAYA Olga CGS 01:57:49
5. REUSSER Marlen WCC 01:57:49
6. SOMNET Jupha NMAS 01:57:49
7. KONONENKO Valeriya NUKR 01:57:49
8. KASENOVA Karina CGS 01:57:49
9. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 01:57:49
10. IVANIUK Maryna NUKR 01:57:49
11. INGHELBRECHT Sarah EMVC 01:57:49
12. NGUYEN Thi Thi NVIE 01:57:49
13. EHRLER Desiree EMVC 01:57:49
14. SOLOVEY Ganna NUKR 01:57:49
15. LECHNER Corinna EMVC 01:57:49
16. BUI Thi Quynh 01:57:49
17. IVANOVA Irina NRUS 01:57:49
18. SULTANOVA Rinata NKAZ 01:57:49
19. CHERNYSHEVA Galina NRUS 01:57:49
20. PACHSHENKO Svetlana NKAZ 01:57:49
21. PHAM Le Xuan Hong 01:57:49
22. KASHIKI Shoko ILU 01:57:49
23. SHEKEL Olga NUKR 01:57:49
24. DEHGHAN Mandana EMVC 01:57:49
25. SOKOVNINA Natalya NKAZ 01:57:49
26. BADYKOVA Gulnaz CGS 01:57:49
27. SYRADOEVA Margarita NRUS 01:57:49
28. SAIFUTDINOVA Natalya NKAZ 01:57:49
29. LUO Yi Wei NSIN 01:57:49
30. NGUYEN Mai Thi Thu NVIE 01:57:49
31. PETERSON Brittany 01:57:49
32. CHAIRIN Kulacha ILU 01:57:49
33. UWANO Minami NJPN 01:57:49
34. MOHD RADZI Masiyaton NMAS 01:57:49
35. ESP═NOLA Agua Marina WCC 01:57:49
36. NUNTANA Supaksorn TWC 01:57:49
37. BAYMETOVA Renata CGS 01:57:49
38. LIEU Phan Thi NVIE 01:57:49
39. DUENAS GOMEZ Yesi Tatiana ILU 01:57:49
40. MOHAMAD ZUBIR Nur Aisyah NMAS 01:57:49
41. BATRIYA Chaniporn TWC 01:57:49
42. SHARGA Olena NUKR 01:57:49
43. TAN Chelsie Wei Shi NSIN 01:57:49
44. LEE Jer Ling Serene NSIN 01:57:49
45. MAKISE Tsubasa NJPN 01:57:59
46. BARRY Tori 01:57:59
47. KNEBELEVA Ekaterina CGS 01:58:01
48. NELLIGAN Kate 01:58:01
49. ISKAKOVA Amiliya NKAZ 01:58:08
50. KIRILLOVA Polina NRUS 01:58:08
51. NGUYEN Thi That NVIE 01:58:08
52. AHMAD JUMRY Nur Azrenna 01:58:10
53. NONTASIN Chanpeng TWC 01:58:12
54. THINGKAEW Apinya NTHA 01:58:12
55. ROBINSON Melissa 01:58:13
56. THITJAN Piyathida NTHA 01:58:13
57. LAM Thi Kim Ngan NVIE 01:58:13
58. SOMRAT Phetdarin TWC 01:58:13
59. WAYUPHAK Waraporn NTHA 01:58:13
60. JUNTIMA Satinee NTHA 01:58:13
61. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda WCC 01:58:13
62. JAROENSAPYANON Phasiree NTHA 01:59:17
63. ISHIGAMI Yuno NJPN 01:59:26

3 Abandoned
23. KOLESAVA Anastasiya WCC DNF
82. KARAMI Miyoko NJPN DNF
135. MILAKI Argiro EMVC DNF








--- advertisement ---