Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche 2018 (2.1)
(Tour Cycliste Féminin International Ardèche)
France  /  13 September - 18 September

Edition: 16 (680.3 Km)
Winner: NIEWIADOMA Katarzyna

2017    
2019



Winners of the Race


Last Winners







16 September / 139.00 kilometer
General Classification
1. GARCIA Margarita Victoria NESP 14:25:32
2. NIEWIADOMA Katarzyna CSR 14:25:37
3. MERINO CORTAZAR Eider NESP 14:26:05
4. POIDEVIN Sara RLW 14:26:09
5. HALL Katie NUSA 14:26:58
6. WINDER Ruth NUSA 14:27:44
7. MAGNALDI Erica BPK 14:28:24
8. GILLOW Shara FDJ 14:28:38
9. AALERUD Katrine NNOR 14:28:55
10. SHEKEL Olga NUKR 14:30:36
11. DE VUYST Sofie NBEL 14:30:45
12. NILSSON Hanna BTC 14:30:52
13. CHAPMAN Brodie TIB 14:31:56
14. PATINO BEDOYA Paula Andrea 14:32:23
15. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 14:32:43
16. HAMMES Kathrin NGER 14:33:05
17. VOLLERING Demi ESWA 14:37:45
18. VAN DE VELDE Julie NBEL 14:37:55
19. TAZREITER Angelika NAUT 14:39:15
20. GUILMAN Victorie FDJ 14:40:04
21. SHAPIRA Omer NISR 14:40:11
22. MICHIELS Githa NBEL 14:40:42
23. ANDERSON Grace ILU 14:40:44
24. ENSING Janneke NNED 14:41:27
25. MUZIC Evita FDJ 14:41:36
26. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 14:42:02
27. JACKSON Alison TIB 14:43:59
28. GUDERZO Tatiana BPK 14:44:25
29. SICOT Marion 14:45:08
30. BUYSMAN Nina NNED 14:45:20
31. BORGLI Stine Andersen NNOR 14:48:06
32. PIRRONE Elena ASA 14:49:07
33. MORENO CANCHON Blanca Liliana ASA 14:49:21
34. DOBRYNINA Kseniia SER 14:51:30
35. LLAMAS GARCIA Lorena NESP 14:51:59
36. KERN Spela HCT 14:52:07
37. WILES Tayler NUSA 14:54:06
38. HARVEY Mikayla ILU 14:54:19
39. THOMAS Leah NUSA 14:55:55
40. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda 14:57:05
41. RIABCHENKO Tetyana NUKR 14:57:20
42. CROMWELL Tiffany CSR 14:58:12
43. DREVILLE Annabelle 14:59:49
44. ESPÍNOLA Agua Marina 15:02:15
45. LORVIK Ingrid NNOR 15:03:08
46. FRANZ Heidi RLW 15:03:42
47. RITTER Martina NAUT 15:04:21
48. RYAN Alexis CSR 15:04:57
49. MAINE Katherine RLW 15:05:16
50. PINTAR Ursa BTC 15:05:56
51. GEBRU Eyeru Tesfoam 15:06:01
52. BUSS Kathryn TIB 15:08:01
53. BRAVARD Charlotte FDJ 15:08:22
54. ZANNER Beate NGER 15:09:05
55. BUURMAN Eva NNED 15:11:11
56. COBB Alice TIB 15:11:40
57. MACHACOVA Jarmila TDP 15:11:57
58. ALBRECHT Lex TIB 15:14:04
59. VALSECCHI Silvia BPK 15:14:09
60. ZIGART Urska BTC 15:14:41
61. RICHIOUD Gréta FDJ 15:16:30
62. LIKHANOVA Marina NRUS 15:16:53
63. BESSONE Marion SER 15:18:25
64. NUÑO PALACIO Aida NESP 15:19:00
65. SHARGA Olena NUKR 15:19:51
66. GEHNBÖCK Sylvia NAUT 15:19:55
67. ELLSAY Gillian RLW 15:20:00
68. VAN VEEN Esther NNED 15:20:10
69. MICKEY Abigail RLW 15:21:57
70. SAIFUTDINOVA Natalya ASA 15:25:16
71. SCHIFF Carolin NGER 15:26:29
72. NEUMANOVA Tereza TDP 15:30:31
73. IVANIUK Maryna NUKR 15:33:59
74. HEINE Vita NNOR 15:34:34
75. VAN WITZENBURG Marieke HCT 15:35:10
76. HANNES Kaat NBEL 15:35:47
77. TRAXLER Anna Gabrielle 15:36:59
78. SEMENOVA Irina NUKR 15:37:35
79. CASASOLA Sara SER 15:37:41
80. MARTINEZ BONAFE Cristina NESP 15:38:22
81. VAN DER LUGT Marlies ESWA 15:39:29
82. KIRILLOVA Polina NRUS 15:40:05
83. CHERNYSHEVA Galina NRUS 15:40:41
84. GRUBER-STADLER Hannah NAUT 15:41:15
85. KONONENKO Valeriya NUKR 15:42:38
86. DIETRICH Jacqueline NGER 15:43:21
87. DEMEY Valerie NBEL 15:44:00
88. DE GAST Belle NNED 15:44:54
89. GORNALL Amy 15:48:28
90. CAMPBELL Teniel 15:50:28
91. MEDVEDOVA Tereza BPK 15:51:09
92. GROSSETETE Maëlle FDJ 15:51:45
93. CLYNE Margot NUSA 15:52:03
94. LAROSE-GINGRAS Frederique 15:52:44
95. BAJGEROVÁ Nikola TDP 15:53:00
96. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 15:54:55
97. VAN NECK Melissa TDP 15:56:03
98. FERON Senna 15:57:00
99. NEWSOM Emily TIB 15:59:48
100. KASENOVA Karina NRUS 16:02:41
101. KORMOS Veronika Anna HCT 16:03:12
102. BIRKENES Karina NNOR 16:03:37
103. ANDERSEN Susanne NNOR 16:04:43
104. SZABO Zsofia HCT 16:04:50
105. FISHMAN Roni NISR 16:05:55
106. ERATH Tanja CSR 16:12:36
107. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 16:12:48
108. NGUYEN Thi That 16:14:26
109. BAR-ON Miriam NISR 16:16:56
110. ELSNER Tanja BTC 16:17:11
111. BAKS Marissa ESWA 16:22:31
112. KORVASOVÁ Tereza TDP 16:26:06
113. NUÑO Merea NESP 16:31:01
114. STAELENS Berengere 16:33:30
115. DEBESAY Mosana SER 16:35:30
116. THORVILSON Leah CSR 16:39:43
117. MILLARD Lexie ILU 16:40:56
118. DEFOUR Lara HCT 16:46:53
119. GEZ Avital NISR 17:13:04
120. WEINBERG Gali NISR 17:13:32
121. MORAN Amit NISR 17:14:33
122. ENEVER Sophie 17:22:20
123. SCHULZ Tina NGER 17:40:02
124. DE GRAAFF Femke ESWA 17:52:31









--- advertisement ---