Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
Tour of Zhoushan Island (Shengsi Stage) 2018 (2.2)
(Tour of Zhoushan Island I)
China  /  1 May - 3 May

Edition: 7 (214.4 Km)
Winner: GUTIERREZ RUIZ Sheyla

2017    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Zhoushan - Zhoushan
2 May / 83.70 kilometer
Stagewinner:02:31:36 BECKER Charlotte
Race leader:03:42:52 GUTIERREZ RUIZ Sheyla

Description
Result

Classification
Stage results
1. BECKER Charlotte HPU 02:31:36
2. GUTIERREZ RUIZ Sheyla CPC 02:31:36
3. OSHURKOVA Lelizaveta NRUS 02:31:36
4. POTOKINA Anna SER 02:31:36
5. RIABCHENKO Tetyana DVE 02:31:36
6. SAVENKA Ina MCC 02:32:44
7. FRAPPORTI Simona HPU 02:32:44
8. DRUYTS Kelly DVE 02:32:44
9. KAJIHARA Yumi NJPN 02:32:44
10. HOOGEBOOM Roos EMVC 02:32:44
11. PU Yi Xian GPC 02:32:44
12. KESSLER Nina HPU 02:32:44
13. SYRADOEVA Margarita NRUS 02:32:44
14. DEIKO Olga NRUS 02:32:44
15. KARAMI Miyoko NJPN 02:32:44
16. GENELEVA Tatyana NKAZ 02:32:49
17. MØLLEBRO PEDERSEN Camilla HPU 02:32:49
18. LIKHANOVA Marina NRUS 02:32:49
19. KANEKO Hiromi NJPN 02:32:49
20. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 02:37:25
21. DZEDZIKAVA Anastasiya MCC 02:37:25
22. NASKOVICH Taisa MCC 02:37:48
23. NGUYEN Thi Thi NVIE 02:39:39
24. LIU Dexiang GPC 02:40:10
25. NGUYEN Mai Thi Thu NVIE 02:40:35
26. MILAKI Argiro SER 02:40:50
27. PEIXIAO Wu GPC 02:40:50
28. GASS Daniela EMVC 02:40:50
29. ERIC Jelena CPC 02:40:50
30. DELIA PRIATNA Ayustina NINA 02:40:50
31. VAN VELZEN Bryony DVE 02:40:50
32. SOLVANG Julie Meyer HPU 02:40:50
33. SAVENKA Karalina MCC 02:40:50
34. FUCHIANTY Yanthi NINA 02:40:50
35. NAKAI Ayako NJPN 02:40:50
36. ISKAKOVA Amiliya NKAZ 02:40:50
37. TRAN Thi Kim Diem NVIE 02:40:50
38. SANMARTIN Paula SER 02:40:50
39. BRECK Holly CPC 02:40:50
40. TAGLIAFERRO Marta CPC 02:40:50
41. DOBRYNINA Kseniia SER 02:40:50
42. ZHAO Xi Sha GPC 02:40:50
43. COLYN Catherine EMVC 02:40:54
44. TSERAH Hanna MCC 02:41:52
45. TOLDI Marcella Mahfuz CPC 02:41:52
46. BAI Yue GPC 02:41:52
47. VAN OIJEN Alisa EMVC 02:43:37
48. MOHAMAD ZUBIR Nur Aisyah NMAS 02:45:29
49. SULTANOVA Rinata NKAZ 02:47:13
50. MARENDA Magh Firotika NINA 02:47:13
51. AZIZAH Farchana NINA 02:47:13
52. LEE Jer Ling Serene EMVC 02:47:13
53. ORTIZ HANO Rosalia SER 02:47:13
54. LU Siying GPC 02:47:13
55. LIEU Phan Thi NVIE 02:47:13
56. JERETINA Katja SER 02:50:53
57. MARKUS Kelly DVE 02:50:53
58. NAKAHARA Yasue EMVC 02:50:53
59. PASTERNAK Viktoriya NKAZ 02:50:53
60. THITJAN Piyathida TWC 02:50:53
61. THINGKAEW Apinya TWC 02:50:53
62. DE BAAT Kim DVE 02:50:53
63. LAM Thi Kim Ngan NVIE 02:50:53
64. CHANPENG Nontasin TWC 02:50:53
65. BATRIYA Chaniporn TWC 02:50:53
66. KUNLAPHA Wilaiwan TWC 02:59:19

5 Abandoned
26. REIS Daniela DVE DNF
74. MANEEPHAN Jutatip TWC DNF
92. UWANO Minami NJPN DNS
95. FUKUDA Sae NJPN OTL
103. MYRXINA Veronika NKAZ OTL









--- advertisement ---