Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Womens Herald Sun Tour 2019 (2.2)
Australia  /  30 January - 31 January

(189.9 Km)
Winner: KENNEDY Lucy

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Churchill - Churchill
31 January / 92.00 kilometer
Stagewinner:02:28:02 KENNEDY Lucy
Race leader:04:58:21 KENNEDY Lucy

Description
Result

Classification
Stage results
1. KENNEDY Lucy MTS 02:28:02
2. SPRATT Amanda MTS 02:28:41
3. CHAPMAN Brodie TIB 02:28:41
4. LONGO BORGHINI Elisa TRE 02:29:26
5. MERRICK Jenna 02:29:30
6. ROPER Emily 02:29:53
7. WINDER Ruth TRE 02:30:08
8. BROWN Grace MTS 02:30:37
9. JACKSON Alison TIB 02:30:51
10. GUNNING Jaime ESWR 02:30:52
11. HARRIS Holly Ann ESWR 02:31:02
12. HOSKING Chloe ALE 02:31:41
13. STANNARD Lizzie EHOL 02:32:04
14. WILES Tayler TRE 02:32:58
15. HEATHER Taryn ESWR 02:33:22
16. WILLIAMS Georgia MTS 02:34:01
17. PAINE Deborah NNZL 02:34:01
18. RAYNOLDS Matilda ESWR 02:35:12
19. JAMIESON Amanda 02:35:12
20. GIGANTE Sarah 02:35:12
21. MCCALLUM Kirsty NNZL 02:35:12
22. JEFFERIES Annalise 02:35:12
23. RAGUSA Katia BPK 02:35:12
24. FISHER-BLACK Niamh 02:35:12
25. WHITELAW Vicki 02:35:12
26. EASTWOOD Jemma EHOL 02:35:12
27. MALSEED Shannon TIB 02:36:11
28. BOOTH Anna 02:36:11
29. LUCAS Sharlotte TIB 02:36:11
30. PRATT Jessica 02:36:11
31. PATTARO Francesca BPK 02:36:11
32. FRASER Elyse NNZL 02:36:33
33. STEPHENS Lauren TIB 02:36:45
34. BLOOR Ella ESWR 02:36:47
35. STEIGENGA Nicole BPK 02:37:41
36. WHITEHOUSE Georgia 02:37:53
37. LIPP Annamarie NNZL 02:38:07
38. MATTOCKS Briony ESWR 02:38:07
39. RICARDO Gina 02:38:07
40. ROSEMAN-GANNON Ruby 02:38:07
41. KASPER Romy ALE 02:38:07
42. QUAGLIOTTO Nadia ALE 02:38:07
43. COBB Alice TIB 02:38:07
44. ELVIN Gracie MTS 02:38:10
45. VAN 'T GELOOF Marjolein ALE 02:40:08
46. LEPISTÍ Lotta TRE 02:40:08
47. MUNDY Jessica EHOL 02:40:08
48. HANSON Lauretta TRE 02:40:08
49. NIGHTINGALE Stella 02:40:08
50. PETTENON Jennifer EHOL 02:42:41
51. MORTON Abigail Chloe NNZL 02:42:41
52. ALLEN Jessica MTS 02:42:41
53. LOUW Anya 02:42:41
54. MACDONALD Nicola EHOL 02:42:41
55. MEDVEDOVA Tereza BPK 02:46:59
56. DEACON Kirsty 02:49:18
57. STEPHENS Rebecca 02:49:21

14 Abandoned
22. YONAMINE Eri ALE OTL
24. RAIMONDI Jessica ALE OTL
34. VAN TWISK Abi TRE DNS
41. BARBIERI Rachele BPK DNF
64. JOHNSON Ione NNZL DNF
82. LEBEDEV Veronica EHOL DNS
91. VESTY Amy OTL
92. DARMODY Jennifer OTL
94. COLLIGAN Jade OTL
102. BREMNER Bridget OTL
104. BANERJEE Katie DNS
105. CORAL-ROBERTS Emma DNF
112. ARBUCKLE Libby OTL
116. BARTRAM Hannah OTL








--- advertisement ---