Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol
Login / Subscribe   
Gracia 2018 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  26 April - 29 April

Edition: 32 (382.8 Km)
Winner: FAHLIN Emilia

2017    
2019



Winners of the Race




Last Winners







Stage 4 > Orlová - Orlová
29 April / 101.60 kilometer
Stagewinner:02:45:05 HANNES Kaat
Race leader:10:29:29 FAHLIN Emilia

Description
Result

Classification
Stage results
1. HANNES Kaat NBEL 02:45:05
2. RITTER Martina NAUT 02:45:05
3. WILKOS Katarzyna 02:45:05
4. ARZUFFI Alice Maria BDM 02:45:09
5. GERAULT Lena NFRA 02:45:09
6. LACH Marta 02:45:11
7. PERCHTOLD Christina HCT 02:45:17
8. SHAPIRA Omer NISR 02:45:20
9. PRUDKOVA Barbora TDP 02:45:24
10. SEITZ Aline NSUI 02:45:31
11. FAHLIN Emilia NSWE 02:46:02
12. ZABELINSKAYA Olga CGS 02:46:08
13. VANDENBROUCKE Saartje NBEL 02:46:12
14. MICHIELS Githa NBEL 02:46:12
15. SOUYRIS Manon NFRA 02:46:12
16. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 02:46:12
17. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 02:46:12
18. INDERGAND Linda 02:46:12
19. GONZALEZ BLANCO Lucia BDM 02:46:12
20. KUIJPERS Evy EJVA 02:46:12
21. RODIECK Wiebke NGER 02:46:12
22. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 02:46:12
23. ROBB Lisa ESTU 02:46:12
24. WALDIS Andrea 02:46:12
25. GUILMAN Victorie NFRA 02:46:12
26. KASENOVA Karina CGS 02:46:12
27. MIDELET Alphanie NFRA 02:46:12
28. WATERREUS Kylie EJVA 02:46:12
29. KIRILLOVA Polina NRUS 02:46:12
30. FREI Sina NSUI 02:46:12
31. MEDVEDOVA Tereza NSVK 02:46:12
32. PLOSAJ Nikola NPOL 02:46:12
33. CHERNYSHEVA Galina NRUS 02:46:12
34. KNAUER Anna NGER 02:46:12
35. NERLO Aurela 02:46:12
36. CHRISTOFOROU Antri CGS 02:46:12
37. VYSOTSKA Yevgenia NUKR 02:46:12
38. KERN Spela HCT 02:46:12
39. STOCK Gudrun EMXX 02:46:12
40. PEREKITKO Karolina ESTU 02:46:12
41. STIENEN Jutta ERCT 02:46:12
42. WEISS Sandra ERCT 02:46:12
43. KIRALY Monika NHUN 02:46:12
44. ZANNER Beate EMXX 02:46:12
45. MARTINEZ BONAFE Cristina BDM 02:46:12
46. TAZREITER Angelika NAUT 02:46:12
47. COSTON Morgane NFRA 02:46:12
48. ALIEKSIEIEVA Viktoriia NUKR 02:46:12
49. IVANIUK Maryna NUKR 02:46:12
50. CETKOVSKA Ema TDP 02:46:12
51. BRAAM Danique EJVA 02:46:12
52. GEHNBÖCK Sylvia NAUT 02:46:12
53. DIETRICH Jacqueline NGER 02:46:12
54. PALLER Tatjana NGER 02:46:12
55. BRZEZNA Monika 02:46:34
56. SCHIFF Carolin EMXX 02:46:34
57. PLIASKINA Anastasia NRUS 02:46:34
58. GANTENBEIN Corina NSUI 02:46:38
59. KULYNYCH Olha NUKR 02:46:38
60. METTRAUX Lena NSUI 02:46:38
61. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 02:46:38
62. IVANOVA Irina NRUS 02:46:45
63. LEKUONA ETXEBESTE Lierni BDM 02:46:45
64. JASKULSKA Marta NPOL 02:46:45
65. EHRLER Desiree 02:46:58
66. LUCA Eva EMXX 02:47:01
67. DE ZOETE Mylene EJVA 02:47:01
68. VAN TEESELING Bente EJVA 02:47:01
69. KARASIEWICZ Karolina 02:47:28
70. WEISS Martina ERCT 02:47:32
71. JOURNIER Lucie NFRA 02:48:07
72. ERNGREN Ida NSWE 02:48:21
73. PIETRZAK Lucja 02:50:40
74. SHEKEL Olga NUKR 02:52:42
75. ZHURBA Irina NRUS 02:54:03
76. SCHWEINBERGER Christina HCT 02:54:03
77. EBERT Michaela NGER 02:54:03
78. HAJKOVA Marketa 02:54:03
79. VAN DE VELDE Julie NBEL 02:54:03
80. JASEKOVA Tatiana NSVK 02:54:03
81. KANGAS Minna-Maria NFIN 02:54:03
82. ROTMAN Lotte NBEL 02:54:03
83. JENAL Annina NAUT 02:54:03
84. GRÖNDAHL Antonia NFIN 02:54:12
85. BOHATA Anna 02:54:12
86. ANDERSON Alice NSWE 02:54:12
87. ZIMMERMANN Meret 02:54:12
88. SZABO Zsofia NHUN 02:54:12
89. POSPISILOVA Dana TDP 02:54:12
90. ROZYNSKA Nikola 02:54:12
91. SCHULZ Tina EMXX 02:54:12
92. FISHMAN Roni NISR 02:54:12
93. KORVASOVÁ Tereza TDP 02:54:12
94. KIERAT Wiktoria NPOL 02:54:12
95. JUHASOVA Andrea NSVK 02:54:12
96. BURI Fabienne ERCT 02:54:12
97. SAARELAINEN Sari NFIN 02:54:12
98. BREWINSKA Katarzyna 02:54:12
99. GEZ Avital NISR 02:54:12
100. ANOSHINA Ekaterina CGS 02:54:47
101. PUSKALA Viivi NFIN 02:54:56
102. VORACOVA Nada 02:55:12
103. FEDER Lea ESTU 02:59:41
104. KLOTZ Sandra 02:59:55

18 Abandoned
27. NESSMAR Alexandra NSWE DNF
28. LUNDMARK Clara NSWE DNF
30. OLSSON Sara NSWE DNF
32. STEPANOVA Alexandra NRUS DNF
39. DEMYDOVA Olena NUKR DNF
47. SCHWEIZER Doris NSUI DNF
52. FINDROVÁ Mariana NSVK OTL
53. HANESOVÁ Lívia NSVK OTL
65. AUGUSTINAS Evgenia CGS DNF
85. PIKULIK Daria NPOL DNF
87. MAJEWSKA Oliwia NPOL DNF
99. LOOK Jo Ellen DNF
102. HINZ Katharina DNF
110. DE VRIES Simone EJVA DNF
124. MUDRIKOVA Katerina DNF
126. JANU Kamila DNF
138. WOLFRAM Vanessa EMXX DNF
155. LORKOWSKA Patrycja DNF








--- advertisement ---