Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Joe Martin Stage Race 2017 (2.2)
(Joe Martin Stage Race p/b Nature Valley WE)
United States  /  30 March - 2 April

(252.5 Km)
Winner: WINDER Ruth

2016    
2018

Winners of the Race




Last Winners







2 April / 42.00 kilometer
Stagewinner:00:51:12 WINDER Ruth
Race leader:06:30:24 WINDER Ruth

Description
Result

Classification
Stage results
1. WINDER Ruth UHC 00:51:12
2. ROSE Claire DNA 00:00:00
3. BERGEN Sara RLW 00:00:00
4. STEPHENS Lauren TIB 00:00:00
5. MULLENS Peta HBS 00:00:00
6. ALLAR Erica RLW 00:00:00
7. BLAIS Marie-Soleil 00:00:06
8. DREXEL Ingrid TIB 00:00:06
9. BUSS Kathryn TIB 00:00:06
10. PEĐUELA Diana Carolina UHC 00:00:06
11. MAINE Katherine RLW 00:00:10
12. HEINTZ Mandy DNA 00:00:10
13. TUCKER HALL Lauren UHC 00:00:10
14. HALL Katie UHC 00:00:10
15. TEDDERGREEN Starla HBS 00:00:10
16. SHERWIN Kate UHC 00:00:14
17. LAROCHE Caitlin RLW 00:00:16
18. WILES Tayler UHC 00:00:16
19. DONOVAN Kathryn DNA 00:00:16
20. PARK Madeleine TIB 00:00:16
21. LUEBKE Jennifer DNA 00:00:16
22. RACHETTO Liza HBS 00:00:25
23. MATHEWS Holly 00:00:29
24. WILLIAMS Lizzie HBS 00:00:29
25. COLE Janelle UHC 00:00:29
26. GARCIA BUITRAGO Danielys Del Valle 00:00:29
27. BRUDERER COFINO Nicole TIB 00:00:41
28. BAYER Lindsay HBS 00:00:41
29. HANSON Lauretta UHC 00:00:41
30. RYAN Kendall TIB 00:00:49
31. JORGENSEN Laura 00:00:49
32. SPENCE Emily 00:01:30
33. GANZAR Leigh Ann 00:02:48
34. SYDLIK Stefanie 00:02:48
35. SHERWOOD Tabitha 00:02:59
36. KEELY Christy 00:03:05
37. FISCHER Heather TIB 00:03:07
38. LOWE Courteney 00:03:14
39. SHELL Hannah 00:03:16
40. SPARKS-SANDERS Anna DNA 00:03:16
41. AUDRAIN Ivy HBS 00:03:16
42. CLARK Briana 00:03:16
43. MYERS Lindsay TIB 00:03:16
44. YAN Flora 00:03:24
45. LEGGE Regina 00:03:35
46. WILLIAMS Lily 00:03:45
47. NEWSOM Emily 00:03:50
48. MCCUTCHEON Mindy DNA 00:03:50
49. CLARK Danielle 00:05:01
50. TRAFICANTE Aliya 00:05:07
51. MCCLINTOCK Amy 00:05:09
52. WEAVER Ashley 00:05:17
53. COLE Tarah 00:05:17
54. CURTIS Vanessa 00:05:17
55. GUILBERT Sarah 00:05:17
56. JORDAN Emily 00:05:17
57. TORRES RIVERA Solymar 00:05:41
58. KANTZEN Katie 00:05:54
59. JACKSON Carlyn 00:05:54
60. RIBBENS Diedre 00:06:10
61. GARZA Belen 00:06:24
62. MATCHETT Sarah 00:06:36
63. WAGNER Jennifer 00:06:49
64. WAKEMAN Jennifer 00:07:15
65. HOUTCHENS Emily 00:07:15

6 Abandoned
225. NALDER Breanne DNA DNS
235. ORTON Beth Ann HBS DNS
241. WHITE Emma RLW DNS
246. BENNER Amy RLW DNS
258. SENCENBAUGH Judah DNS
285. ATKINSON Allison DNS









--- advertisement ---