Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Tour of Zhoushan Island (Shengnsi Stage) 2017 (2.2)
(Tour of Zhoushan Island I)
China  /  10 May - 12 May

Edition: 6 (254.5 Km)
Winner: BECKER Charlotte

2016    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Zhoushan - Zhoushan
12 May / 85.40 kilometer
Stagewinner:02:18:44 MOBERG Emilie
Race leader:07:11:51 BECKER Charlotte

Description
Result

Classification
Stage results
1. MOBERG Emilie HPU 02:18:44
2. FRAPPORTI Simona HPU 00:00:00
3. SIGGAARD Christina TVW 00:00:00
4. ERIC Jelena BTC 00:00:00
5. MěLLEBRO PEDERSEN Camilla TVW 00:00:00
6. SANGUINETI Ilaria BPK 00:00:00
7. CHEKINA Aleksandra NRUS 00:00:00
8. RADOTIC Mia BTC 00:00:00
9. FIDANZA Arianna ASA 00:00:00
10. SKALNIAK Agnieszka ASA 00:00:00
11. GASS Daniela SER 00:00:00
12. ZHAO Xi Sha GPC 00:00:00
13. HOEKSMA Ilona HPU 00:00:00
14. HUANG Ting Ying SER 00:00:00
15. JACKSON Alison BPK 00:00:00
16. SHARAKOVA Tatsiana MCC 00:00:00
17. SOMRAT Phetdarin 00:00:00
18. IAKOVENKO Anastasia NRUS 00:00:00
19. BECKER Charlotte HPU 00:00:00
20. LECHNER Corinna BTC 00:00:00
21. RAGUSA Katia BPK 00:00:00
22. SHEVCHENKA Marina MCC 00:00:00
23. PU Yi Xian GPC 00:00:00
24. MORZENTI Lisa ASA 00:00:00
25. KASENOVA Karina NRUS 00:00:00
26. OSHURKOVA Lelizaveta NRUS 00:00:00
27. HOWARD Kirsten EMVC 00:00:00
28. POTOKINA Anna SER 00:00:00
29. MAKISE Tsubasa EMVC 00:00:00
30. ISKAKOVA Amiliya ASA 00:00:00
31. SOPA Suthima 00:00:00
32. YANG Qianyu NHKG 00:00:00
33. LEUNG Wing Yee NHKG 00:00:00
34. JAMIESON Amanda EMVC 00:00:00
35. POTAPOVA Faina NKAZ 00:00:00
36. ZIGART Urska BTC 00:00:00
37. SAARELAINEN Sari EMVC 00:00:00
38. NONTHASIN Chanpeng 00:00:00
39. NASKOVICH Taisa MCC 00:00:00
40. SUN Xue GPC 00:00:00
41. ELSNER Tanja BTC 00:00:00
42. TSERAH Hanna MCC 00:00:00
43. PENTON Sara TVW 00:00:00
44. KUZNETSOVA Svetlana NRUS 00:00:00
45. ZENG Ke Xin NTPE 00:00:10
46. DOBRYNINA Kseniya SER 00:00:14
47. LEBEDEVA Aleksandra NRUS 00:00:30
48. PASTERNAK Viktoriya NKAZ 00:05:21
49. SAFONAVA Anastsiya MCC 00:07:13
50. VALSECCHI Silvia BPK 00:08:56
51. PANG Yao NHKG 00:16:48
52. SOMNET Jupha NMAS 00:16:48
53. SYED ZULIKIFLI SHARIFAH Nur Ilyana NMAS 00:19:19
54. AKHMETCHA Rinata ASA 00:19:19
55. SARKULOVA Alina NKAZ 00:19:19
56. KOSTER Claudia TVW 00:19:19
57. LIMA - HATTELAND Tone HPU 00:19:19
58. SPEROTTO Maria Vittoria BPK 00:19:19
59. LEUNG Bo Yee NHKG 00:19:19

9 Abandoned
24. KESSLER Nina HPU DNF
45. SANAKBAYEVA Zhanerke ASA DNF
53. LOZANO RAMIREZ Laura Camila SER DNF
82. LIN Yi Ju NTPE DNF
101. MOHAMAD ZUBIR Nur Aisyah NMAS DNF
103. PHANG Grace NMAS DNF
111. DATSYK Darya MCC DNF
135. BRAGINETS Veronika NKAZ DNF
143. EHRLER Desiree EMVC DNF







--- advertisement ---