Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
Gracia Orlova 2017 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  27 April - 30 April

Edition: 31 (388.6 Km)
Winner: MARKUS Riejanne

2016    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 5 > Orlová - Orlová
30 April / 101.60 kilometer
Stagewinner:02:48:37 ERNGREN Ida
Race leader:10:55:56 MARKUS Riejanne
Stage type:Criterium

Description
Result

Classification
Stage results
1. ERNGREN Ida NSWE 02:48:37
2. SZYBIAK Ewelina 00:00:00
3. STOCK Gudrun NGER 00:00:05
4. SHARAKOVA Tatsiana MCC 00:00:20
5. IAKOVENKO Anastasia NRUS 00:00:29
6. LACH Marta 00:00:33
7. VERSCHELDEN Nathalie NBEL 00:00:56
8. KOSTER Anouska Helena RBW 00:00:59
9. BATAGELJ Polona NSLO 00:00:59
10. LIPPERT Liane NGER 00:00:59
11. ZANNER Beate EMXX 00:00:59
12. HAMMES Kathrin NGER 00:00:59
13. NILSSON Hanna NSWE 00:00:59
14. PERCHTOLD Christina NAUT 00:00:59
15. LELEIVYTE Rasa NLTU 00:00:59
16. MICHIELS Githa NBEL 00:00:59
17. KOPPENBURG Clara NGER 00:00:59
18. BALDUCCI Michela GSB 00:00:59
19. MACHACOVA Jarmila 00:00:59
20. ROTMAN Lotte NBEL 00:00:59
21. KARLSSON Julia NSWE 00:00:59
22. PLOSAJ Nikola NPOL 00:00:59
23. LORVIK Ingrid NNOR 00:00:59
24. MARKUS Riejanne RBW 00:00:59
25. RITTER Martina NAUT 00:00:59
26. TENNIGLO Moniek RBW 00:00:59
27. WILKOS Katarzyna 00:00:59
28. SHEKEL Olga NUKR 00:00:59
29. SCHWEINBERGER Kathrin NAUT 00:00:59
30. RATAJCZAK Alicja NPOL 00:00:59
31. MENA Milagro SAS 00:00:59
32. BECKER Charlotte NGER 00:00:59
33. RAVNDAL Birgitte NNOR 00:00:59
34. CHERNYSHOVA Galina NRUS 00:00:59
35. ZIGART Urska NSLO 00:00:59
36. VYSOTSKA Yevgenia NUKR 00:00:59
37. TSERAH Hanna MCC 00:00:59
38. DUMITRU Daniela Georgina GSB 00:00:59
39. GAFINOVITZ Rotem RBW 00:00:59
40. THELBERG Emmy NSWE 00:00:59
41. CAUZ Francesca GSB 00:00:59
42. JENAL Annina NAUT 00:00:59
43. BALDUCCI Francesca MIC 00:00:59
44. LORKOWSKA Patrycja 00:01:14
45. MANEEPHAN Jutatip MIC 00:01:14
46. OLSEN Caroline NNOR 00:01:14
47. BAJGEROVÁ Nikola 00:01:14
48. SHEVCHENKA Marina MCC 00:01:14
49. KORVASOVÁ Tereza 00:01:14
50. PALADIN Asja TOG 00:01:14
51. FON Martine NNOR 00:01:14
52. BORTOLOTTI Simona GSB 00:01:14
53. PAVIN Michela TOG 00:01:23
54. SCANDOLARA Valentina RBW 00:01:23
55. DE BAAT Kim NBEL 00:01:23
56. ROSSATO Beatrice TOG 00:01:27
57. ALIEKSIEIEVA Viktoriia NUKR 00:01:27
58. FISCHER Lisa EMXX 00:01:27
59. KIRILLOVA Polina NRUS 00:01:27
60. VAN DE VELDE Julie NBEL 00:01:27
61. BECKERS Isabelle NBEL 00:01:27
62. CEOLONI Anna MIC 00:01:45
63. JERETINA Katja NSLO 00:01:50
64. RASTAUSKAITE Monika NLTU 00:01:50
65. PEREKITKO Karolina 00:01:50
66. PENKO Karin NSLO 00:01:50
67. VORACOVA Nada 00:01:50
68. KOHOUTKOVA Katerina 00:01:53
69. SAFONAVA Anastsiya MCC 00:01:56
70. IVANOVA Irina NRUS 00:02:04
71. NASKOVICH Taisa MCC 00:02:30
72. BOHATA Anna 00:02:54
73. HOCHMANN Lucie 00:02:54
74. GARGELOVÁ Tereza 00:02:54
75. CETKOVSKA Ema 00:02:54
76. NEUMANOVA Tereza 00:03:39
77. BEATTY Alijah NUSA 00:07:49
78. PRZEZAK Dorota NPOL 00:07:49
79. STEPANOVA Daria NRUS 00:08:41
80. KONONENKO Valeriya MIC 00:11:55
81. BAR-ON Miriam NISR 00:16:05
82. KARASIOVAITE Greta NLTU 00:16:05
83. IVANIUK Maryna NUKR 00:16:16

23 Abandoned
16. SACHET Iris SAS DNS
17. ALLIN Pauline SAS DNF
25. DATSYK Darya MCC DNF
42. VAN OIJEN Alisa EMXX DNF
43. BUCHLER Elena ESTU DNS
44. FEDER Lea ESTU DNF
45. NEUMANN Laura ESTU DNF
46. SUESSEMILCH Laura ESTU DNF
51. NERLO Aurela DNF
57. KUMIEGA Karolina DNF
59. NOWOTARSKA Natalia DNF
60. RUTKOWSKA Natalia DNF
65. VAN NECK Melissa DNF
70. MUDRIKOVA Katerina DNF
73. MOAK Summer NUSA DNF
75. PAYER Kira NUSA DNS
79. PIKULIK Daria NPOL DNS
92. OLSSON Sara NSWE DNF
107. KUZNETSOVA Svetlana NRUS DNS
109. BORGLI Stine Andersen NNOR DNS
116. VAICYTE Kotryna NLTU DNF
138. GEZ Avital NISR DNF
148. FEDOTOVA Kseniia NUKR DNF





--- advertisement ---