Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Driedaagse De Panne-Koksijde 2018 (1.WWT)
(Driedaagse De Panne-Koksijde WE)
Belgium  /  22 March

(145.0 Km)
Winner: D'HOORE Jolien

   



Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







22 March / 145.00 kilometer
Stagewinner:03:52:23 D'HOORE Jolien

Description
Result
Video
Stage results
1. D'HOORE Jolien MTS 03:52:23
2. HOSKING Chloe ALE 00:00:00
3. MAJERUS Christine DLT 00:00:00
4. WIEBES Lorena PHV 00:00:00
5. BRENNAUER Lisa WHT 00:00:00
6. CONFALONIERI Maria Giulia VAL 00:00:00
7. GUTIERREZ RUIZ Sheyla CPC 00:00:00
8. KOREVAAR Jeanne WAD 00:00:00
9. CROMWELL Tiffany CSR 00:00:00
10. MALLING SIGGAARD Christina TVC 00:00:00
11. BALSAMO Elisa VAL 00:00:00
12. STOUGJE Chanella PHV 00:00:00
13. FOURNIER Roxane FDJ 00:00:00
14. RIVERA Coryn SUN 00:00:00
15. ANDERSEN Susanne HPU 00:00:00
16. JEULAND Pascale DVE 00:00:00
17. GUARISCHI Barbara TVC 00:00:00
18. DOM Annelies LSL 00:00:00
19. MOBERG Emilie TVC 00:00:00
20. RYAN Alexis CSR 00:00:00
21. BIANNIC Aude MOV 00:00:00
22. KOSTER Anouska Helena WAD 00:00:00
23. PIETERS Amy DLT 00:00:00
24. TENNIGLO Moniek FDJ 00:00:00
25. VAN DIJK Ellen SUN 00:00:00
26. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV 00:00:00
27. BUJAK Eugenia BTC 00:00:00
28. SHAW Lucy DRP 00:00:00
29. VAN DEN BOS Jip DLT 00:00:00
30. JASINSKA Malgorzta MOV 00:00:00
31. FRAPPORTI Simona HPU 00:00:00
32. MUSTONEN LICHAN Sara EXP 00:00:00
33. KITCHEN Lauren FDJ 00:00:00
34. DRUYTS Kelly DVE 00:00:00
35. NORSGAARD JORGENSEN Emma CBT 00:00:00
36. ROE Eileen WNT 00:00:00
37. SOLOVEY Ganna PHV 00:00:00
38. RYAN Kendall TIB 00:00:07
39. MACKAIJ Floortje SUN 00:00:07
40. PARKINSON Abby-Mae DRP 00:00:07
41. UTTRUP LUDWIG Cecilie CBT 00:00:07
42. VAN DE REE Monique WAD 00:00:07
43. SANGUINETI Ilaria VAL 00:00:07
44. DEMEY Valerie LSL 00:00:10
45. GARNER Lucy WHT 00:00:10
46. DREXEL CLOUTHIER Ingrid TIB 00:00:10
47. TERUEL RIBES Alba MOV 00:00:10
48. CORDON-RAGOT Audrey WHT 00:00:10
49. BASTIANELLI Marta ALE 00:00:10
50. LETH Julie WHT 00:00:13
51. TAGLIAFERRO Marta CPC 00:00:13
52. PAWLOWSKA Katarzyna TVC 00:00:13
53. KNETEMANN Roxane ALE 00:00:21
54. DE JONG Demi LSL 00:00:21
55. MARKUS Riejanne WAD 00:00:21
56. VILMANN Marie CBT 00:00:21
57. REIS Daniela DVE 00:00:21
58. VAN GOGH Natalie PHV 00:00:21
59. BUURMAN Eva DRP 00:00:21
60. SCHNEIDER Skylar DLT 00:00:21
61. YONAMINE Eri WHT 00:00:23
62. HOFFMANN Chantal LSL 00:00:28
63. KASPER Romy ALE 00:00:28
64. KLEIN Lisa CSR 00:00:28
65. WORRACK Trixi CSR 00:00:28
66. ALLEN Jessica MTS 00:00:28
67. SPRATT Amanda MTS 00:00:28
68. PALADIN Soraya ALE 00:00:28
69. SOEK Julia SUN 00:00:28
70. KRÍGER Mieke TVC 00:01:18
71. ELVIN Gracie MTS 00:01:28
72. DUYCK Ann Sophie CBT 00:01:35
73. VAN 'T GELOOF Marjolein LSL 00:01:45
74. ENSING Janneke ALE 00:02:23
75. PERSICO Silvia VAL 00:02:23
76. BOOGAARD Maaike BTC 00:05:26
77. BARNES Alice CSR 00:05:35
78. HOLDEN Elizabeth DRP 00:05:46
79. GRANT Emma TIB 00:05:46
80. VAN TWISK Abi DRP 00:05:46
81. ERIC Jelena CPC 00:05:46
82. PENTON Sara TVC 00:06:31
83. CASTRIQUE Alana LSL 00:06:31
84. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 00:06:31
85. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV 00:06:31
86. BRECK Holly CPC 00:07:17

51 Abandoned
5. PLICHTA Anna DLT DNF
21. BATAGELJ Polona BTC DNF
24. PAVLUKHINA Olena BTC DNF
25. PINTAR Ursa BTC DNF
26. IAKOVENKO Anastasia BTC DNF
34. RIFFEL Christa CSR DNF
61. GUILMAN Victorie FDJ DNF
62. DUVAL EugÚnie FDJ DNF
65. BRAVARD Charlotte FDJ DNF
73. GULLIKSEN Line Marie HPU DNF
74. HEINE Vita HPU DNF
75. KESSLER Nina HPU DNF
76. THORSEN Thea HPU DNF
82. CROOKS Jenelle MTS DNF
91. BRAND Lucinda SUN DNF
93. MATHIESEN Pernille SUN DNF
112. CAVALLI Marta VAL DNF
114. CONSONNI Chiara VAL DNF
124. ROOIJAKKERS Pauliena WAD DNF
126. GAFINOVITZ Rotem WAD DNF
131. BARKER Elinor WHT DNF
141. BALDUCCI Michela VAI DNF
142. BROGI Angelica VAI DNF
143. DALTON Heidi VAI DNF
144. DE RANIERI Lisa VAI DNF
145. LAIZANE Lija VAI DNF
146. LELEIVYTE Rasa VAI DNF
151. INGELBRECHT Sarah DVE DNF
152. DOCX Mieke DVE DNF
156. VAN VELZEN Bryony DVE DNF
161. BEX Nathalie EXP DNF
162. DE JONG Thalita EXP DNF
163. DRUYTS Jessy EXP DNF
164. RIJKES Sarah EXP DNF
165. SKALNIAK Agnieszka EXP DNF
171. PERCHTOLD Christina HCT DNF
172. SCHWEINBERGER Christina HCT DNF
174. TURBLIN ChloÚ HCT DNF
175. VAINIONP── Laura HCT DNF
176. VAN WITZENBURG Marieke HCT DNF
194. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV DNF
201. DE RUITER Anne PHV DNF
202. HOEKSMA Ilona PHV DNF
211. CHAPMAN Brodie TIB DNF
214. JACKSON Alison TIB DNF
215. MALSEED Shannon TIB DNF
223. HAMMES Kathrin DRP DNF
231. GRINCZER Natalie WNT DNF
232. BADEGRUBER Anna WNT DNF
233. MAES Elise WNT DNF
236. TEUTENBERG Lea Lin WNT DNF









--- advertisement ---