Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Gracia 2018 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  26 April - 29 April

Edition: 32 (382.8 Km)
Winner: FAHLIN Emilia

2017    
2019



Winners of the Race




Last Winners







Stage 3a > HavÝ°ov - HavÝ°ov
28 April / 13.50 kilometer
Stagewinner:00:14:08 ZABELINSKAYA Olga
Race leader:05:56:33 ZABELINSKAYA Olga
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. ZABELINSKAYA Olga CGS 00:14:08
2. RITTER Martina NAUT 00:14:26
3. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 00:14:42
4. JASKULSKA Marta NPOL 00:14:43
5. SHEKEL Olga NUKR 00:14:48
6. FAHLIN Emilia NSWE 00:14:48
7. KACZKOWSKA Justyna 00:14:54
8. VAN TEESELING Bente EJVA 00:14:54
9. VYSOTSKA Yevgenia NUKR 00:14:55
10. SAARELAINEN Sari NFIN 00:14:55
11. NERLO Aurela 00:14:57
12. PLIASKINA Anastasia NRUS 00:14:58
13. INDERGAND Linda 00:15:00
14. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 00:15:02
15. KARASIEWICZ Karolina 00:15:08
16. STOCK Gudrun EMXX 00:15:09
17. PALLER Tatjana NGER 00:15:10
18. PIETRZAK Lucja 00:15:11
19. SCHWEIZER Doris NSUI 00:15:11
20. BRZEZNA Monika 00:15:12
21. MICHIELS Githa NBEL 00:15:15
22. PLOSAJ Nikola NPOL 00:15:17
23. VAN DE VELDE Julie NBEL 00:15:19
24. KASENOVA Karina CGS 00:15:19
25. OLSSON Sara NSWE 00:15:20
26. ROZYNSKA Nikola 00:15:21
27. SEITZ Aline NSUI 00:15:22
28. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 00:15:23
29. DIETRICH Jacqueline NGER 00:15:24
30. KIRILLOVA Polina NRUS 00:15:26
31. WALDIS Andrea 00:15:29
32. BRAAM Danique EJVA 00:15:31
33. GERAULT Lena NFRA 00:15:31
34. SHAPIRA Omer NISR 00:15:32
35. HIGL Nadja NAUT 00:15:34
36. ZANNER Beate EMXX 00:15:34
37. KNAUER Anna NGER 00:15:35
38. MAJEWSKA Oliwia NPOL 00:15:35
39. KORVASOV┴ Tereza TDP 00:15:36
40. VANDENBROUCKE Saartje NBEL 00:15:36
41. KANGAS Minna-Maria NFIN 00:15:36
42. MEDVEDOVA Tereza NSVK 00:15:37
43. CHRISTOFOROU Antri CGS 00:15:38
44. IVANIUK Maryna NUKR 00:15:40
45. STIENEN Jutta ERCT 00:15:40
46. GRÍNDAHL Antonia NFIN 00:15:41
47. EBERT Michaela NGER 00:15:41
48. ALIEKSIEIEVA Viktoriia NUKR 00:15:43
49. GEHNBÍCK Sylvia NAUT 00:15:46
50. WILKOS Katarzyna 00:15:46
51. COSTON Morgane NFRA 00:15:48
52. LUNDMARK Clara NSWE 00:15:48
53. LACH Marta 00:15:49
54. WATERREUS Kylie EJVA 00:15:51
55. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 00:15:51
56. BURI Fabienne ERCT 00:15:51
57. JUHASOVA Andrea NSVK 00:15:53
58. POSPISILOVA Dana TDP 00:15:55
59. NESSMAR Alexandra NSWE 00:15:56
60. DE ZOETE Mylene EJVA 00:15:57
61. BREWINSKA Katarzyna 00:15:58
62. PIKULIK Daria NPOL 00:15:58
63. METTRAUX Lena NSUI 00:16:01
64. TAZREITER Angelika NAUT 00:16:03
65. DE VRIES Simone EJVA 00:16:03
66. ARZUFFI Alice Maria BDM 00:16:04
67. ROBB Lisa ESTU 00:16:05
68. PRUDKOVA Barbora TDP 00:16:06
69. JENAL Annina NAUT 00:16:06
70. MUDRIKOVA Katerina 00:16:07
71. ZHURBA Irina NRUS 00:16:08
72. AUGUSTINAS Evgenia CGS 00:16:10
73. MIDELET Alphanie NFRA 00:16:10
74. KERN Spela HCT 00:16:10
75. KUIJPERS Evy EJVA 00:16:10
76. KIRALY Monika NHUN 00:16:11
77. CHRISTMAS Dani BDM 00:16:11
78. SCHIFF Carolin EMXX 00:16:11
79. ERNGREN Ida NSWE 00:16:12
80. LUCA Eva EMXX 00:16:13
81. SCHWEINBERGER Christina HCT 00:16:17
82. RODIECK Wiebke NGER 00:16:17
83. ROTMAN Lotte NBEL 00:16:17
84. MARTINEZ BONAFE Cristina BDM 00:16:20
85. CETKOVSKA Ema TDP 00:16:21
86. GANTENBEIN Corina NSUI 00:16:21
87. HANESOV┴ LÝvia NSVK 00:16:25
88. SOUYRIS Manon NFRA 00:16:26
89. HANNES Kaat NBEL 00:16:28
90. WOLFRAM Vanessa EMXX 00:16:30
91. FEDER Lea ESTU 00:16:30
92. WEISS Sandra ERCT 00:16:31
93. KUMIEGA Karolina 00:16:31
94. WEISS Martina ERCT 00:16:31
95. PERCHTOLD Christina HCT 00:16:34
96. LORKOWSKA Patrycja 00:16:35
97. KULYNYCH Olha NUKR 00:16:35
98. BOHATA Anna 00:16:37
99. PUSKALA Viivi NFIN 00:16:39
100. GUILMAN Victorie NFRA 00:16:40
101. JOURNIER Lucie NFRA 00:16:42
102. GEZ Avital NISR 00:16:44
103. SZABO Zsofia NHUN 00:16:44
104. GONZALEZ BLANCO Lucia BDM 00:16:44
105. VORACOVA Nada 00:16:44
106. SCHULZ Tina EMXX 00:16:45
107. FINDROV┴ Mariana NSVK 00:16:48
108. HAJKOVA Marketa 00:16:49
109. JASEKOVA Tatiana NSVK 00:16:49
110. SCHEIDEGGER Julia ERCT 00:16:51
111. CHERNYSHEVA Galina NRUS 00:16:51
112. ANDERSON Alice NSWE 00:16:53
113. ANOSHINA Ekaterina CGS 00:16:53
114. ZIMMERMANN Meret 00:16:56
115. FREI Sina NSUI 00:16:57
116. JANU Kamila 00:17:02
117. LEKUONA ETXEBESTE Lierni BDM 00:17:06
118. DEMYDOVA Olena NUKR 00:17:09
119. HINZ Katharina 00:17:10
120. LOOK Jo Ellen 00:17:14
121. FISHMAN Roni NISR 00:17:14
122. PEREKITKO Karolina ESTU 00:17:17
123. EHRLER Desiree 00:17:17
124. KLOTZ Sandra 00:17:23
125. HOFFMANN Lisa-Marie 00:17:25
126. HADASH Gal NISR 00:17:27
127. MATUZ Etelka NHUN 00:17:28
128. KIERAT Wiktoria NPOL 00:17:38
129. STEPANOVA Alexandra NRUS 00:17:38
130. IVANOVA Irina NRUS 00:17:39









--- advertisement ---