Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol
Login / Subscribe   
Gracia 2018 (2.2)
(Gracia - Orlova)
Czech Republic  /  26 April - 29 April

Edition: 32 (382.8 Km)
Winner: FAHLIN Emilia

2017    
2019



Winners of the Race




Last Winners







Stage 1 > Orlová - Štramberk
26 April / 104.20 kilometer
Stagewinner:02:50:45 FAHLIN Emilia
Race leader:02:50:35 FAHLIN Emilia

Description
Result

Classification
Stage results
1. FAHLIN Emilia NSWE 02:50:45
2. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 02:50:50
3. FREI Sina NSUI 02:50:54
4. CHRISTOFOROU Antri CGS 02:50:57
5. VYSOTSKA Yevgenia NUKR 02:50:57
6. ZABELINSKAYA Olga CGS 02:50:57
7. HANNES Kaat NBEL 02:51:02
8. KASENOVA Karina CGS 02:51:02
9. INDERGAND Linda 02:51:06
10. STIENEN Jutta ERCT 02:51:09
11. KIRILLOVA Polina NRUS 02:51:09
12. VAN DEN STEEN Kelly NBEL 02:51:09
13. ARZUFFI Alice Maria BDM 02:51:09
14. VANDENBROUCKE Saartje NBEL 02:51:09
15. MARTINEZ BONAFE Cristina BDM 02:51:09
16. BRZEZNA Monika 02:51:09
17. RITTER Martina NAUT 02:51:09
18. CHERNYSHEVA Galina NRUS 02:51:09
19. MICHIELS Githa NBEL 02:51:09
20. GUILMAN Victorie NFRA 02:51:16
21. WILKOS Katarzyna 02:51:16
22. KERN Spela HCT 02:51:16
23. COSTON Morgane NFRA 02:51:16
24. GONZALEZ BLANCO Lucia BDM 02:51:16
25. PLOSAJ Nikola NPOL 02:51:16
26. KIRALY Monika NHUN 02:51:23
27. SOUYRIS Manon NFRA 02:51:23
28. VAN DE VELDE Julie NBEL 02:51:23
29. PEREKITKO Karolina ESTU 02:51:23
30. SCHIFF Carolin EMXX 02:51:23
31. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 02:51:23
32. PERCHTOLD Christina HCT 02:51:23
33. SCHWEINBERGER Kathrin HCT 02:51:23
34. PLIASKINA Anastasia NRUS 02:51:23
35. ALIEKSIEIEVA Viktoriia NUKR 02:51:23
36. SAARELAINEN Sari NFIN 02:51:23
37. NERLO Aurela 02:51:23
38. SHAPIRA Omer NISR 02:51:23
39. CHRISTMAS Dani BDM 02:51:31
40. DIETRICH Jacqueline NGER 02:51:31
41. WEISS Martina ERCT 02:51:31
42. ZHURBA Irina NRUS 02:51:31
43. MIDELET Alphanie NFRA 02:51:31
44. SHEKEL Olga NUKR 02:51:31
45. MEDVEDOVA Tereza NSVK 02:51:31
46. ERNGREN Ida NSWE 02:51:39
47. BRAAM Danique EJVA 02:51:39
48. SCHWEINBERGER Christina HCT 02:51:39
49. IVANIUK Maryna NUKR 02:51:39
50. CETKOVSKA Ema TDP 02:51:39
51. JASKULSKA Marta NPOL 02:51:39
52. ROZYNSKA Nikola 02:51:39
53. LACH Marta 02:51:39
54. RODIECK Wiebke NGER 02:51:39
55. PALLER Tatjana NGER 02:51:39
56. STOCK Gudrun EMXX 02:51:39
57. WEISS Sandra ERCT 02:51:39
58. METTRAUX Lena NSUI 02:51:39
59. DE ZOETE Mylene EJVA 02:51:39
60. GEHNBÖCK Sylvia NAUT 02:51:50
61. PRUDKOVA Barbora TDP 02:51:50
62. JENAL Annina NAUT 02:51:50
63. ZANNER Beate EMXX 02:51:50
64. SEITZ Aline NSUI 02:51:50
65. KIERAT Wiktoria NPOL 02:51:50
66. SCHWEIZER Doris NSUI 02:51:50
67. LUCA Eva EMXX 02:51:50
68. MAJEWSKA Oliwia NPOL 02:52:00
69. GANTENBEIN Corina NSUI 02:52:00
70. IVANOVA Irina NRUS 02:52:00
71. TAZREITER Angelika NAUT 02:52:00
72. VAN TEESELING Bente EJVA 02:52:00
73. STEPANOVA Alexandra NRUS 02:52:00
74. HAJKOVA Marketa 02:52:12
75. ROBB Lisa ESTU 02:52:12
76. LUNDMARK Clara NSWE 02:52:12
77. ZIMMERMANN Meret 02:52:12
78. LEKUONA ETXEBESTE Lierni BDM 02:52:12
79. EHRLER Desiree 02:52:12
80. KORVASOVÁ Tereza TDP 02:52:12
81. KULYNYCH Olha NUKR 02:52:12
82. DEMYDOVA Olena NUKR 02:52:12
83. KNAUER Anna NGER 02:52:12
84. WALDIS Andrea 02:52:12
85. PIKULIK Daria NPOL 02:52:12
86. JUHASOVA Andrea NSVK 02:52:49
87. PIETRZAK Lucja 02:53:11
88. FINDROVÁ Mariana NSVK 02:53:45
89. OLSSON Sara NSWE 02:53:45
90. JOURNIER Lucie NFRA 02:54:16
91. AUGUSTINAS Evgenia CGS 02:54:27
92. EBERT Michaela NGER 02:54:43
93. KARASIEWICZ Karolina 02:54:43
94. BURI Fabienne ERCT 02:54:55
95. ANOSHINA Ekaterina CGS 02:55:29
96. ROTMAN Lotte NBEL 02:57:30
97. NESSMAR Alexandra NSWE 02:57:49
98. KACZKOWSKA Justyna 02:58:02
99. POSPISILOVA Dana TDP 02:58:14
100. JASEKOVA Tatiana NSVK 02:58:26
101. PUSKALA Viivi NFIN 02:58:37
102. MIKULASKOVA Martina TDP 02:58:54
103. ANDERSON Alice NSWE 03:04:42
104. GERAULT Lena NFRA 03:06:23
105. KANGAS Minna-Maria NFIN 03:06:23
106. HIGL Nadja NAUT 03:06:31
107. SZABO Zsofia NHUN 03:06:36
108. KUMIEGA Karolina 03:06:39
109. WATERREUS Kylie EJVA 03:06:39
110. MUDRIKOVA Katerina 03:06:39
111. BOHATA Anna 03:06:39
112. JANU Kamila 03:06:39
113. FISHMAN Roni NISR 03:06:39
114. BREWINSKA Katarzyna 03:06:39
115. SCHULZ Tina EMXX 03:06:48
116. HANESOVÁ Lívia NSVK 03:07:06
117. GEZ Avital NISR 03:07:06
118. KUIJPERS Evy EJVA 03:07:13
119. GRÖNDAHL Antonia NFIN 03:07:15
120. LORKOWSKA Patrycja 03:07:26
121. HINZ Katharina 03:07:26
122. KLOTZ Sandra 03:07:32
123. VORACOVA Nada 03:08:07
124. SCHEIDEGGER Julia ERCT 03:08:33
125. LOOK Jo Ellen 03:14:46
126. FEDER Lea ESTU 03:14:46
127. NEUMANN Laura ESTU 03:14:46
128. WOLFRAM Vanessa EMXX 03:14:46
129. DE VRIES Simone EJVA 03:14:55
130. HOFFMANN Lisa-Marie 03:15:01
131. MATUZ Etelka NHUN 03:15:04
132. KORMOS Veronika Anna NHUN 03:15:20
133. PETERI Nike NHUN 03:15:26
134. HADASH Gal NISR 03:15:30
135. TÖRMÄNEN Rosa NFIN 03:15:35

12 Abandoned
21. JAPOLA Anna-Maria NFIN DNF
58. BAJORFI Timea NHUN OTL
71. YASTREBOV Yelena NISR OTL
72. MORAN Amit NISR OTL
80. DZERENGOVA Barbora TDP OTL
90. KOWALSKA Aleksandra NPOL OTL
91. LIEGEOIS Desiree HCT DNF
96. NOVIKOVA Olena HCT OTL
98. HOFMANN Jenny DNF
100. SCHOENEMEYER Lotta DNF
122. CUNDERLOVA Daniela OTL
156. SAGAN Anna OTL









--- advertisement ---