Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español
Login / Subscribe   
La Flèche Wallonne Féminine 2019 (1.WWT)
(La Flèche Wallonne - WE)
Belgium  /  24 April

Edition: 22 (118.5 Km)
Winner: VAN DER BREGGEN Anna

2018    



Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VAN DER BREGGEN Anna DLT 03:17:04
2. VAN VLEUTEN Annemiek MTS 00:00:01
3. LANGVAD Annika DLT 00:00:04
4. VOS Marianne CCC 00:00:14
5. VOLLERING Demi PHV 00:00:16
6. NIEWIADOMA Katarzyna CSR 00:00:17
7. MOOLMAN - PASIO Ashleigh CCC 00:00:20
8. UTTRUP LUDWIG Cecilie BIG 00:00:23
9. CHAPMAN Brodie TIB 00:00:26
10. GARCIA Margarita Victoria MOV 00:00:33
11. SPRATT Amanda MTS 00:00:36
12. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 00:00:36
13. GILLOW Shara FDJ 00:00:36
14. VAN DE VELDE Julie LSL 00:00:38
15. NEYLAN Rachel TVC 00:00:40
16. PALADIN Soraya ALE 00:00:45
17. KIRCHMANN Leah SUN 00:00:51
18. MACKAIJ Floortje SUN 00:00:51
19. RIABCHENKO Tetyana DVE 00:00:54
20. LONGO BORGHINI Elisa TRE 00:00:56
21. NEFF Jolanda TRE 00:01:01
22. GUDERZO Tatiana BPK 00:01:01
23. DEIGNAN-ARMITSTEAD Elisabeth TRE 00:01:09
24. DE VUYST Sofie PHV 00:01:10
25. CHABBEY Elise BIG 00:01:14
26. CHURSINA Anastasia BTC 00:01:15
27. MAGNALDI Erica WNT 00:01:19
28. HALL Katie DLT 00:01:22
29. PINTAR Ursa BTC 00:01:24
30. CAVALLI Marta VAL 00:01:38
31. MUZIC Evita FDJ 00:01:41
32. VAN DEN STEEN Kelly LSL 00:01:44
33. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 00:01:46
34. MERINO CORTAZAR Eider MOV 00:01:46
35. NOSKOVÁ Nikola BIG 00:01:56
36. AMIALIUSIK Alena CSR 00:01:59
37. JACKSON Alison TIB 00:02:03
38. LABOUS Juliette SUN 00:02:03
39. LELEIVYTE Rasa VAI 00:02:06
40. KENNEDY Lucy MTS 00:02:07
41. SHEKEL Olga ASA 00:02:15
42. YONAMINE Eri ALE 00:02:17
43. SANTESTEBAN GONZALEZ Ane WNT 00:02:19
44. SICOT Marion DVE 00:02:23
45. RAGUSA Katia BPK 00:02:26
46. WRIGHT Sophie BIG 00:02:26
47. VIECELI Lara WNT 00:02:26
48. BRAND Lucinda SUN 00:02:26
49. KOSTER Anouska Helena TVC 00:02:30
50. PIRRONE Elena ASA 00:02:35
51. ALLISON - SCHULTZ Whitney HBS 00:02:40
52. NILSSON Hanna BTC 00:02:44
53. BERTIZZOLO Sofia TVC 00:02:51
54. BALSAMO Elisa VAL 00:02:51
55. KOREVAAR Jeanne CCC 00:02:51
56. ENSING Janneke SUN 00:03:23
57. CHRISTMAS Dani LSL 00:04:34
58. BEGGIN Sofia VAI 00:04:42
59. GUILMAN Victorie FDJ 00:04:51
60. WINDER Ruth TRE 00:04:57
61. ARZUFFI Alice Maria VAL 00:05:00
62. MARKUS Riejanne CCC 00:05:07
63. QUAGLIOTTO Nadia ALE 00:05:15
64. MALCOTTI Barbara VAL 00:07:11
65. MALSEED Shannon TIB 00:07:18
66. SKALNIAK Agnieszka CCC 00:07:33
67. BROWN Grace MTS 00:08:43
68. BANKS Elizabeth BIG 00:08:58
69. WILES Tayler TRE 00:09:19
70. CORDON-RAGOT Audrey TRE 00:09:19
71. GANZAR Leigh Ann HBS 00:09:19
72. LUDWIG Hannah CSR 00:09:26
73. WIEL Jade FDJ 00:09:27
74. HARVEY Mikayla BIG 00:09:45
75. BARNES Hannah CSR 00:09:47
76. KASPER Romy ALE 00:09:47
77. JASINSKA Malgorzta MOV 00:09:58
78. BIANNIC Aude MOV 00:09:58







--- advertisement ---