Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol
Login / Subscribe   
Tour of Zhoushan Island II 2019 (2.2)
China  /  22 May - 23 May

Edition: 2
Winner: NGUYEN Mai Thi Thu

2012    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. NGUYEN Mai VIE VIETNAM 5:06:04
2. LIPP Annamarie NZL 5:06:10
3. SUN Jiajun CHN 5:06:17
4. MORZENTI Lisa ITA EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA 5:06:18
5. FIDANZA Arianna ITA EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA 5:06:20
6. PU Yixian CHN CHINA LIV PRO CYCLING 5:06:27
7. LEUNG Wing Yee HKG HONG KONG, CHINA 5:06:30
8. LU Siying CHN CHINA LIV PRO CYCLING 5:06:30
9. MCCALLUM Kirsty NZL 5:06:32
10. WANG Yating CHN 5:06:33
11. FINDROV┴ Mariana SVK SLOVAKIA 5:06:33
12. JALALIYEH Seyedehmaryam IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 5:06:33
13. SONG Jun CHN 5:06:33
14. SHI Xiaomeng CHN 5:06:33
15. ZENG Ke Xin TPE CHINESE TAIPEI 5:06:33
16. KASHIKI Shoko JPN TEAM ILLUMINATE 5:06:33
17. DEHGHAN Mandana IRI 5:06:33
18. NGUYEN Thi Thi VIE VIETNAM 5:06:33
19. FRASER Elyse NZL 5:06:33
20. PEIXIAO Wu CHN CHINA LIV PRO CYCLING 5:06:33
21. LI Jiujin CHN 5:06:33
22. YAZDANI Somayeh IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 5:06:33
23. HARGRAVE Breanna AUS 5:06:33
24. LI Jiaqi CHN CHINA LIV PRO CYCLING 5:06:33
25. TAN Jiale CHN 5:06:38
26. MENESES GONZALEZ Jessenia Alejandra COL TEAM ILLUMINATE 5:06:45
27. JOHANSSON Hanna SWE 5:07:54
28. PHAN Thi Lieu VIE VIETNAM 5:09:07
29. CHIU Sheng Hsin TPE CHINESE TAIPEI 5:11:15
30. KARAGIANIS Daphne USA TEAM ILLUMINATE 5:11:17
31. YEH Yu Shuang TPE CHINESE TAIPEI 5:13:13
32. DUEĐAS GOMEZ Yesi Tatiana COL TEAM ILLUMINATE 5:15:37
33. SU Hanyu CHN 5:15:37
34. DANFORD Georgia NZL 5:15:39
35. MARAĐA Jeremy Genesis PHI 5:15:39
36. CHOU Hsuan TPE CHINESE TAIPEI 5:15:39
37. FU Shi Qi HKG 5:15:39
38. CHEN Zi Yin TPE CHINESE TAIPEI 5:15:39
39. NGUYEN Thi Kim Cuong VIE 5:15:45
40. YANG Qianyu HKG HONG KONG, CHINA 5:15:45
41. STUBBS Bethan GBR 5:15:45
42. LIANG Hongyu CHN CHINA LIV PRO CYCLING 5:15:45
43. PANG Yao HKG HONG KONG, CHINA 5:19:38
44. SCHWEIZER Doris SUI BIZKAIA - DURANGO 5:20:05
45. OHORI Hiromi JPN 5:23:09
46. DING Qianqian CHN 5:25:23
47. AHMAD JUMRY Nur Azrenna MAS 5:26:44
48. MACH┴LKOV┴ Petra SVK SLOVAKIA 5:26:44
49. BUI Thi Quynh VIE 5:26:44
50. WANG Tingting CHN 5:26:44
51. PHAM Le Xuan Hong VIE 5:26:44
52. SUN Danni CHN 5:26:44
53. TRAN Thi Tuyet Nuong VIE VIETNAM 5:26:44
54. WONG Irish Mae PHI 5:26:50
55. DACUMOS Marianne Grace PHI 5:26:50
56. KADLECOVA Monika SVK SLOVAKIA 5:26:50
57. LAM Ngan VIE VIETNAM 5:26:53
58. MOHAMAD ZUBIR Nur Aisyah MAS MALAYSIA 5:28:55
59. HANESOVA Livia SVK SLOVAKIA 5:34:14
60. MOHD RADZI Masziyaton MAS MALAYSIA 5:36:31
61. ARANA Jamaeca PHI 5:39:58
62. MILLARD Lexie USA TEAM ILLUMINATE 5:39:58
63. NG Sze Wing HKG HONG KONG, CHINA 5:44:35








--- advertisement ---